Okoseszközök

A legjobb készülékek, ha olcsó okostelefont vennénk 2020-ban

Noha biztosan mindenki szívesen használna csúcskategóriás okostelefonokat a mindennapokban, azonban rengetegen vannak, akik vagy nem engedhetik meg maguknak a többszázezer forintos készülékeket, vagy egyszerűen nem akarnak ilyen sokat kiadni egy egyszerű telefonért cserébe, amikor lényegesen olcsóbb alternatívák is vannak a piacon. Bár a belépő szinttől érdemes távoltartani magunkat abban az esetben, ha nem csak telefonálásra használnánk leendő készülékünket, sokan azonban még elérhető és megfizethető árkategóriában is rengeteg olyan kiváló eszközt találhatnak, melyek tökéletesen kiszolgálnak egy átlagos felhasználót a mindennapokban. Hogy 2020-ban milyen okostelefonokat sorolhatunk ebbe a kategóriába?

Xiaomi Redmi Note 8T

Olcsó okostelefonok vagy drága csúcskészülékek? A Xiaomi már a megjelenése óta híres arról, hogy elérhető áron, gyakran szemtelenül olcsón kínál minőségi és erős okostelefonokat. A gyártó háza táján ráadásul rengeteg dolog megváltozott az elmúlt években, így a globális megjelenés mellett ma már a magyarországi szervizlefedettség is kiválónak tekinthető, így ha probléma adódna, akkor könnyedén meg tudjuk javíttatni szeretett készülékünket. Ha a kínaiak kínálatában keresünk középkategóriás eszközt, ebben az árkategóriában a Xiaomi Redmi Note 8T az egyik legjobb választás!

Bár nem mai konstrukció, a Snapdragon 665-ös lapkájával és a 3/4GB RAM-jával még mindig elég erőteljes ahhoz, hogy ideális legyen internetezéshez, HD videók megtekintéséhez, sőt a legtöbb mobiljátékok sem okoznak neki problémát. A telefon 32-128GB belső tárhellyel rendelkezik, 6,3 hüvelykes full HD kijelzője pedig egy rendkívül divatos, csepp alakú szenzorszigetet kapott a 13 megapixeles szelfikamerának. A készülék hátlapján ráadásul négy fényképezőgépet rejtettek el, ezáltal a 48 megapixeles központi szenzort egy 8+2+2 megapixeles rendszer támogatja meg, miközben az egész készüléket egy 4000 mAh-s akkumulátor látja el energiával.

Xiaomi okostelefonok jelenlegi kínálata, árak és termékinformációk.

Magyarországi szerviz elérhetőség: https://xiaomiszerviz.hu/

Olcsó okostelefonok – Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50

Hasonló tudást kínál – csak egy kicsivel drágábban – a Samsung Galaxy A50 is azok számára, akik szívesebben választanának maguknak egy középkategóriás okostelefont a dél-koreai gyártó kínálatából. Az elragadó és fiatalos dizájnnal ellátott készülék leginkább óriási ereje miatt lehet érdekes, hiszen egy nyolcmagos Exynos 9610 lapka, valamint 4/6GB RAM biztosítja számára, hogy szinte bármilyen összetett applikációval és mobiljátékkal könnyedén meg tudjon birkózni. Belső tárhelye típustól függően 64- és 128GB szabad helyet kínál a tulajdonosok számára, de akinek ez túl kevés lenne, hagyományos microSD kártyával akár 1TB-ra is növelhetjük ezt az értéket.

A készülék egy full HD felbontású SAMOLED kijelzőt kapott, mely 6,4 hüvelykes képátlóval rendelkezik – 2340 x 1080 pixeles felbontás társaságában –, melyet panelbe épített ujjlenyomat-olvasóval egészítettek ki. A Galaxy A50 a fényképezés kedvelőit sem hagyja cserben, hiszen a hátlapra egy 25+8+5 megapixeles tripla rendszert szereltek, míg az előlapon egy 25 megapixeles szelfikamerát állítottak szolgálatba. A teljes készülék áramellátásáról egy 4000 mAh-s akkumulátor gondoskodik, ami elegendő ahhoz, hogy normál felhasználás mellett csak minden másnap kelljen töltőre dugni az eszközt.

Samsung okostelefonok jelenlegi kínálata, árak és termékinformációk.

Magyarországi szerviz elérhetőség: https://www.samsung.com/hu/support/smartserviceinshop/

Olcsó okostelefonok – Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite

Mint a neve is mutatja, a Huawei P30 Lite a kifejezetten nagy népszerűségnek örvendő P30 okostelefon gyengített hardverrel ellátott, ennek megfelelően lényegesen olcsóbb változata, ami a megjelenés és a kínai gyártóra jellemző minőség tekintetében természetesen nem okoz csalódást a maga kategóriájában. Az eszköz alapját egy Kirin 710 lapka adja, mely nyolcmagos kialakításának hála igencsak sok erőforrást tud felszabadítani a mindennapokban használt applikációk és folyamatok futtatásához, pláne abban az esetben, ha nem a 4GB-os, hanem a 6GB-os rendszermemóriával rendelkező típust választjuk, miközben a belső tárhely mindkét esetben 128GB lesz, amit memóriakártyával a későbbiekben szabadon bővíthetünk.

A Huawei P30 Lite egy full HD felbontásra képes LCD IPS kijelzőt kapott, melyen egy cseppalakú szenzorsziget biztosítja a 24 megapixeles szelfikamera helyét – ez a megoldás 2020-ban különösen népszerű lesz a középkategóriában –, de a hátlapi központi szenzorok is igencsak erőteljesek lettek. A fő érzékelő ebben az esetben egy 48 megapixeles kamera, melyet egy 8+2 megapixeles társszenzor bővít tripla szisztémává, és bár az ujjlenyomat-olvasó nem került a kijelző mögé, a hátlapon így is tökéletesen ellátja az eszköz védelmét. A telefon gyárilag Android 9 operációs rendszerrel érkezik – EMUI 9.1 felülettel feldobva –, méghozzá teljes Google-támogatással.

Huawei okostelefonok jelenlegi kínálata, árak és termékinformációk.

Magyarországi szerviz elérhetőség (garancián túl): https://huaweiszerviz.com/

Olcsó okostelefonok – Ulefone Armor 6E

Ulefone Armor 6E

 Az Ulefone Armor 6E azoknak a felhasználóknak lehet tökéletes választás a középkategóriában, akik olyan munkát végeznek, hogy a dizájn helyett sokkal fontosabb a strapabíró kialakítás. A telefon IP68 és IP69 szabványokkal rendelkezik, ezáltal 2 méteres mélységig teljes vízállóságot biztosít legalább 2 órán keresztül, de ellenáll a páratartalomnak, nem árt neki a napsugárzás, mindemellett pedig a porral szemben is kiváló védelmet kínál. Az erőteljesség ráadásul a belső hardverek tekintetében egyaránt jellemző rá! A nyolcmagos Helio P70-es lapka a 4GB RAM-mal kiegészülve ugyanis kellemes, bár nem kimagasló teljesítményt ad, mely éppen elegendő ahhoz, hogy a mindennapokban kiszolgáljon egy átlagos felhasználót.

Az 5000 mAh-s akkumulátorral ráadásul mindezt kimagasló üzemidő társaságában kínálja nekünk, méghozzá egy 6,2 hüvelykes, 2246×1080 képpontos, full HD felbontásra képes kijelző társaságában, melyet a Gorilla Glass 5 véd meg a kisebb-nagyobb sérülésektől. Bár a kamerák terén az előlapon csak egy 8 megapixeles szenzor kapott helyet, és a hátlapon is csupán egy 16+2 megapixeles rendszert alkalmaztak, de cserébe olyan, gyakran a felsőkategóriás szegmensre jellemző extrákat kapunk, mint az USB-C típusú csatlakozás, vagy a vezeték nélküli töltők támogatása.

Ulefone Armor okostelefonok jelenlegi kínálata, árak és termékinformációk.

A legjobb olcsó okostelefonok. Milyen telefont használjak?

Az eddig ajánlott okostelefonok mellett még további olcsó okostelefon készülék érhető el hazánkban. Elsőként azt ajánljuk, hogy nézzen körbe egy olyan online áruházban, ahol óriási választékot kínálnak, függetlenül a mobilszolgáltatók éppen aktuális ajánlataitól. Érdemes megnézni egy aktuális okostelefon toplista oldalt egy népszerű, nagy forgalmat bonyolító webáruházban, mert az segíthet eldönteni, hogy ár-érték alapján mely készülékek a legnépszerűbbek. Mi az Alza okostelefon toplista oldalát ajánljuk, mert ott könnyedén megtalálja, hogy mi lehet az aranyközépút, lehet szűrni a listát a legnépszerűbb, legtöbbet eladott, a legdrágább, a legolcsóbb okostelefon termékek vagy a okostelefon vásárlói vélemények alapján is.

Ajánljuk még korábbi cikkünket, az online telefonszámkeresőkről, amivel megtudhatod hogy ki hívott vagy a technokrata.hu okostelefon rovatát és a kütyük rovat legfrissebb híreit.

Okoseszközök

Már több millió európai Samsung felhasználó veszi igénybe az új One UI 6.1 frissítéssel érkezett Galaxy AI funkciókat

one ui

A One UI 6.1 frissítéssel még több eszközön váltak elérhetővé a Galaxy AI funkciók, amelyekkel a Samsung elsőként a – 2024 februárjában megjelent – Galaxy S24 készülékeket látta el.

A szoftverfrissítés a Galaxy S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 és Tab S9 szériát érintette, az AI funkciók márciustól egyre több készüléken váltak elérhetővé, amelynek köszönhetően Európa-szerte több millió felhasználó tapasztalja meg a Galaxy AI élményt.

Bevezetésük óta mintegy 8,8 millió Samsung felhasználó töltötte le és használja rendszeresen a Galaxy AI funkciókat. A mesterséges intelligenciát igénybe vevő felhasználók száma folyamatosan növekszik, a vállalat kitűzött célja, hogy 2024 végéig több mint 100 millió felhasználó alkalmazza ezeket a szolgáltatásokat.

Most, hogy egyre több felhasználó tapasztalhatja meg a kommunikációt támogató Galaxy AI funkciók előnyeit, és választhatja ki az új szolgáltatások közül az igényüknek leginkább megfelelőt, máris kirajzolódnak a leginkább népszerű lehetőségek. A bevezetés óta leggyakrabban használt Galaxy AI szolgáltatások, többek között az Élő fordítás, az Átírósegéd, a Chatsegéd vagy a Bekarikázással keresés a Google-lel.

A Galaxy Z Fold5 felhasználók közel 75 százaléka, az S23 Ultra felhasználók mintegy 80 százaléka, valamint a Tab S9 felhasználók csaknem 65 százaléka töltötte le Európában a One UI 6.1-es frissítést, így ez a Samsung egyik legnépszerűbb szoftverfrissítése.

A One UI 6.1 szoftverfrissítések első szakasza után, a Samsung bejelenti a szoftverfrissítés kiterjesztésének második körét. Májustól még több Galaxy okostelefonon és tableten válhatnak elérhetővé a Galaxy AI funkciók, így a Galaxy S22 szérián, a Galaxy Z Fold4 és Galaxy Z Flip4 hajlítható okostelefonokon, valamint a Galaxy Tab S8 tableteken is.

További információ érhető el a Samsung weboldalán.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Okoseszközök

55 felett is van szexting a közösségi médiában

Több időt töltenek már facebookozással, mint tévénézéssel – szeniorok online szokásait vizsgálta egy friss felmérés

Többet nyomkodják a Facebookot, mint amennyi időt tévénézéssel vagy családi programokkal töltenek, szeretik a podcasteket, kezdenek rászokni a TikTokra, sőt közel egyharmaduk volt már címzettje szexuális tartalmú üzenetnek a közösségi médiában – derül ki az 55 év feletti korosztályról a “Szeniorok a neten” elnevezésű online felmérésből, amelyet idén márciusban készített a BeSocial közösségi média fókuszú digitális ügynökség.

A tinik netezési szokásairól már három alkalommal is készített felmérést a Be Social – legutóbb tavaly -, most az 55 felettiek online jelenlétét vizsgálták.

“A ‘Szeniorok a neten’ felmérésből most kiderül, hogy bár a klasszikus média még sokkal jobban jelen van a mindennapjaikban, mint a fiatalabb generációknak, de már helyet kér magának a közösségi média, a chat és a streaming is – sőt, van olyan online csatorna, amivel már több időt töltenek, mint amennyit a hagyományos médiára szánnak. A válaszadók több mint egyharmada napi 3-4 órát tölt online, minden hatodik pedig 4 óránál is többet. A napi tevékenységeiknél a Facebook szerepel az első helyen, csak ezután jön a tévénézés és a különböző családi programok, amiket a portálok olvasása (5.), a YouTube videók nézegetése (6.), chatelés (7.), és podcast hallgatása / nézése (10.) követ”

– foglalja össze Forgács Mariann közösségimédia-szakértő, a BeSocial ügyvezetője.

A Facebook a kedvenc, jön fel az Instagram és a TikTok

Ha csak egyetlen platformot használhatnának, akkor a válaszadók közül a legtöbben (59,7%) a Facebook mellett tennék le voksukat, egynegyedük (24,37%) pedig a Messengert választaná, míg minden tizedik 55 év feletti válaszoló (10,4%) a YouTube-ot priorizálná. Viszont ennek a korosztálynak az online nyitottságát jól jelzi az is, hogy megkérdezettek 30%-a már használja a TikTokot, minden tizedik szenior naponta felkeresi ezt a platformot. Lelkes látogatói az Instagramnak is: a válaszadók 47%-a van itt jelen több-kevesebb rendszerességgel. Aktivitásuk viszont elég ingadozó. A megkérdezettek egynegyede naponta posztol a Facebookra. A hozzászólásokat leginkább zárt csoportokban (67,98%) vagy ismerősök posztjainál (67,9%) írják, de csaknem egynegyedük (23,7%) a hírportálok posztjai alatt is szívesen osztja meg másokkal a véleményét. A válaszadók 9%-a viszont soha, semmit nem rak ki a Facebookra.

Inkább podcastek, mint influenszerek

Bár még több tévét néznek, mint más korosztályok, a szeniorok 60,03 %-a egyre nagyobb lelkesedéssel figyelemmel kíséri a magyar nyelvű podcast adásokat is. A YouTube-on elérhető tartalmak is népszerűek körükben: a felmérésben a szenioroknak meg kellett jelölniük, hogy 10 felsorolt, különböző műfajban tevékenykedő, különböző generációhoz tartozó tartalomgyártó produktumai közül kitől láttak már legalább öt videót.  Ez alapján a lista élén végzett Friderikusz Sándor (54,5%), mögötte Bödőcs Tibor (44,67%), Pottyondi Edina (44,52%), a Partizán (42,6%) és a Tvrtko a Föld körül csatorna (31,13%). A YouTube első közismert magyar tartalomgyártói közé tartozó Dancsó Péter viszont nem a kedvencük. Őt csak a válaszadók elenyésző hányada (2%) jelölte meg a bekövetett tartalomgyártók sorában. Hasonlóképp jártak az influenszerek is. A szeniorok többsége (41,63%) 10-nél kevesebb influenszert követ, ugyanakkor minden tizedik válaszoló azt mondta, hogy  vásárolt már valamit egy influenszer / tartalomgyártó ajánlására próbáltak ki.

A szeniorok felismerik a csalókat a neten és egy jó részüknek a szexting sem marad ki az online életükből

Az 55 év feletti válaszadók töredéke (5,6%) ismerte be, hogy csalók áldozatául esett az online térben. A megkérdezettek több mint fele (52,68%) ugyanakkor úgy nyilatkozott, hogy legalább egyszer már találkozott átverési kísérlettel, de azt gyanúsnak találta és nem dőlt be neki. A szeniorok leginkább attól érzik magukat biztonságban a neten, ha nem vesznek tudomást az ismeretlenektől érkező bejelölésekről, üzenetektől (59,06%), de viszonylag sokan (37,99%) a kétlépcsős azonosítást is alkalmazzák. Jobb félni, mint megijedni alapon 43,17% soha nem adja meg online a bankkártyája adatait, 9,35% pedig soha sehova sem posztol, vagy kommentel. Az erotikus tartalmak sem kerülik el ezt a korosztálytHa a tinik esetében ijesztőnek hatott, hogy 60%-uk kapott már interneten erotikus fotót, a szenioroknál inkább csak érdekesen hangzik, hogy közel egyharmaduk (31,9%) volt már címzettje szexuális tartalmú üzenetnek.

55 felett is kijönnek a nemek közti különbségek

A férfiak magabiztosabban elboldogulnak a neten. Legalábbis maguknak és másoknak sem szívesen ismerik be, ha elakadtak. A felmérés szerint a szenior korosztályba tartozó férfiaknak csak 37,73%-a kér segítséget családtagjától, ha valamit nem talál, vagy nem tud megoldani online, míg az 55 év feletti nőknek több mint a fele (53,1%). A férfiak ugyanakkor nagyobb arányban használják naponta a TikTokot (12,2 % vs. 8,39%) és a YouTube-ot (42,97% vs. 35,1%), mint a nők, akik a kommentelésben is lemaradást mutatnak. Meglepő módon a korosztályt képviselő férfiak a lelkesebb véleménynyilvánítók a közösségi médiában. 31,27%-uk napi rendszereséggel osztja meg a véleményét a Facebookon a nők 22,83%-ával szemben. Sőt, a kérdőívet kitöltő férfiak 30,67%-a a különböző portálok hírei alatt is ír hozzászólásokat, míg a nőknél ez az arány csak 19,6%. A férfiak javára írandó, hogy ők tűnnek tudatosabb netezőnek. A szenior férfi válaszadók harmada használ mindenütt különböző jelszót, míg csak minden 5. megkérdezett nő teszi ugyanezt. Emellett a férfiak a kétlépcsős azonosítást is jóval nagyobb arányban állították be, mint a nők (47,6 % vs. 32,67%).


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Okoseszközök

Már hazánkban is előrendelhető a számítógép nélkül is használható LG 4K okosmonitor

okosmonitor

Hamarosan Magyarországon is kereskedelmi forgalomba kerül az LG MyView okosmonitora, a 32SR85U, ami tulajdonképpen egy okostelevízió és egy professzionális munkamonitor funkcióit ötvözi.

A 31,5 hüvelykes, 16:9 képarányú, 4K UHD felbontású IPS monitorhoz távirányító és beépített webkamera is jár. A kijelző különlegessége, hogy külön számítógép csatlakoztatása nélkül használható rajta például a Netflix, a Google Calendar és a Twitch. Az LG webáruházában már most előrendelhető az eszköz – méghozzá 20% kedvezménnyel.

Okostévé és monitor egyben

A 32SR85U modellnévre keresztelt okosmonitor beépítve kínálja az LG okostévékből ismert webOS platformot, azaz közvetlenül a kijelzőről érhetjük el az olyan streaming-szolgáltatásokat, mint a Netflix, a Disney+, a Prime Video, az Apple TV, a YouTube vagy a Spotify. A monitoron tehát dolgozhatunk, nézhetjük a kedvenc filmjeinket, sorozatainkat vagy sportműsorainkat, de zenét is hallgathatunk anélkül, hogy csatlakoztatnunk kéne hozzá egy számítógépet. A kezdőlapról ugyanígy bármikor konzol nélkül léphetünk be felhőalapú játékokba vagy nézhetjük a Twitch streamjeit. Mindezt egy 4K UHD (3840 x 2160) IPS képernyőn tehetjük meg úgy, hogy az akár 95%-os lefedettségű DCI-P3 színskála mindig tiszta képet és pontos színeket nyújt széles látószögben.

Elegáns kialakítás

Az elegáns, fehér színű MyView monitor vékony, három oldalon gyakorlatilag kávamentes kialakítása miatt kevesebb helyet foglal az asztalon. A 32SR85U megjelenése kompakt és elegáns az állítható, lekerekített szegélyekkel ellátott állvánnyal és lapos talppal. Mindezek miatt nem véletlen, hogy számos formatervezési elismerést, köztük a Red Dot és az iF dizájndíjait is kiérdemelte.

Home office funkciók

A monitor kifejezetten ideális a munkavégzésre, hiszen közvetlenül elérhetőek róla az olyan produktivitást elősegítő munkaprogramok, mint a Microsoft 365 vagy a Google Calendar. Az okostelefonunk vagy tabletünk képernyőjét is gyorsan tükrözhetjük az AirPlay 2 és Miracast funkciókkal. A beépített wifi és Bluetooth révén pedig minden kiegészítő eszköz – például billentyűzet, egér – gyorsan, kábelek nélkül csatlakoztatható, így a munkaállomás kevésbé lesz zsúfolt. A laptop párosításához elegendő egy USB Type-C™ kábel, ami egyszerre biztosítja a gyors adatátvitelt és a laptop töltését. Az okosmonitoron összesen három USB Type-C™ port és két HDMI-port kapott helyet.

A 32SR85U okosmonitorhoz egy mágnesesen rögzíthető, levehető Full HD webkamera is jár, amely hasznos kiegészítő lehet a videokonferenciák lebonyolításához. A kamerában egy kettős mikrofonrendszer és egy manuálisan használható lencsefedő is helyet kapott – utóbbival egyetlen mozdulattal eltakarhatjuk a kamerát, amikor azt éppen nem használjuk.

Monitor távirányítóval

A monitorhoz – akárcsak egy tévéhez – távirányító is jár, amivel távolról is kényelmesen vezérelhető a kijelző, a külön kapható ún. Magic Remote távirányítóval kiegészítve az eszközt pedig akár hangparancsokkal is irányíthatjuk a készüléket. De a kijelzőt az okostelefonunkkal is vezérelhetjük – a ThinQ alkalmazást letöltve a telefonunk távirányítóként funkcionálhat, így arról állíthatjuk a hangerőt vagy válthatunk csatornát. Így nem kell az asztalhoz ülnünk, ha például valamire rá akarunk keresni a beépített böngészőn.

Az LG 32SR85U okosmonitor április 30-ig 20% kedvezménnyel előrendelhető az LG webáruházában.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Friss