Okoseszközök
Kiemelkedő játékélmény a HP újgenerációs vezeték nélküli eszközeivel
Az új OMEN kiegészítők már Warp vezeték nélküli technológiával, míg az OMEN 30L Desktop akár NVIDIA® GeForce RTX™ 30-as sorozatú GPU-val is elérhető
A HP új OMEN kiegészítőket jelentett be Warp vezeték nélküli technológiával és OMEN Command Center integrációval, így olyan ökoszisztémát kínál a gamerek számára, amely teljesen átalakítja a vezeték nélküli játékélményt.
A vállalat a legújabb NVIDIA® GeForce RTX™ 30-as sorozatú videókártyákkal szerelte az OMEN 30L Desktop gépeket, amelyek így sokoldalúan használhatók és kiemelkedő játékélményt kínálnak. A vezeték nélküli kiegészítőket az OMEN Undergound esemény keretében mutatta be a vállalat. A világhírű gördeszkás, Tony Hawk részvételével tartott 8 fős Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 bajnokság során a gamerek használat közben láthatták az eszközöket a PAX Arena Twitch csatornáján.
Ezekben a példanélküli időkben egyértelműen megmutatkozik a játékok jótékony hatása, ahogy a felhasználók egyre több időt töltenek otthon, újabb és újabb szórakozási, kikapcsolódási formákat keresnek a saját mentális egészségük megőrzése érdekében. A PC-t használó játékosok átlagosan 4 órával töltenek többet játékkal hetente, mint korábban. A játékosoknak olyan új kiegészítőkre van szükségük, amelyekkel rendezettebb környezetben játszhatnak, akár egész nap, elhanyagolható késleltetés mellett.
A játékosok rendezett és tiszta asztalra vágynak[ ezért a kábelek megfelelő kezelése nagyon fontos kérdés. A HP úgy tervezte új vezeték nélküli portfólióját, amelyben megtalálható az OMEN Frequency vezeték nélküli fejhallgató, az OMEN Vector vezeték nélküli egér és az OMEN Spacer vezeték nélküli TKL billentyűzet, hogy a Warp vezeték nélküli technológiának köszönhetően hibátlan hangot, vezeték nélkül is vezetékes szintű teljesítményt és hosszabb játékidőt biztosítson, Az eszközök közötti kommunikáció során alkalmazott 2,4 GHz-es frekvenciának köszönhetően a Warp vezeték nélküli technológiával biztonságos és sokoldalú vezeték nélküli megoldások érhetők el az OMEN ökoszisztémán belül. A vezeték nélküli kiegészítőket, és az NVIDIA® RTX™ 30-as sorozatú GPU-val szerelt OMEN 30L Desktopot együtt használva a felhasználók a nagyteljesítményű játék új szintjét érhetik el.
“A játékosok régóta tartanak a vezeték nélküli kiegészítők kizárólagos használatától. A késleltetés, az akkumulátor üzemideje, és az általános minőség eddig visszatartották a gamereket, miközben az optimális helykihasználás egyre fontosabb számukra, különösen a streaming térnyerésével – mondta Judy Johnson, az HP Gaming és Esport igazgatója. – A HP a továbbiakban is úttörő megoldásokat hoz a játékvilágba, a világszínvonalú OMEN ökoszisztéma bővítésével pedig tovább fejleszti a játékélményt és elhozza a játékosoknak a kompromisszummentes vezeték nélküli, de vezetékes szintű teljesítményt.”
A vezeték nélküli játék új szintje
Az OMEN Frequency vezeték nélküli fejhallgató késésmentes hangzást biztosít, így a játékosok nem maradnak le a kritikus hangokról vagy effektekről, még intenzív játék közben sem. A vezeték nélküli technológiák jelentős fejlődésen mentek keresztül és átlépték a korábbi határokat, miközben a játékosok ma már a gaming fejhallhatókkal töltött idő 40 százalékában használnak vezeték nélküli kapcsolatot, 33 százalékban 3,5 mm-es csatlakozást és csak a játékidő 24 százalékát töltik USB audio kapcsolaton. A hibátlan audioélményt nyújtó, nagyteljesítményű 7.1 surround hang és a C-Media Xear™, a személyre szabható EQ és világítási beállításokkal kombinálva, az OMEN Command Centeren keresztül igazán egyedi és erőteljes hangzásképeket hoz létre. A több mint 30 órás üzemidőt, az USB-C® töltést, és a környezeti hangok külön mikrofonnal történő szűrését biztosító fejhallgatót azért alkották meg, hogy pontos és megbízható vezeték nélküli teljesítményt nyújtson.
Az ergonomikus kialakítású, rögös gumi felület és a csomómentes, hosszú élettartamú fonott kábel megkönnyíti a játékot. Az egyedi tervezésű egér USB adója az alsó részen kialakított rekeszben tárolható, így az utazás során is biztonságban tudható.
Az OMEN Vector vezeték nélküli egér a HP leggyorsabban tölthető USB-C® gaming egereként debütál. A vezeték nélküli használat az egerek esetében is terjed, a játékosok fele már ezt a megoldást részesíti előnyben. A Vector esetében alig 5 perc töltés több mint 10 órányi üzemidőt jelent és a teljes feltöltésre sem kell 90 percnél többet várni, amely akár 180 órás használati időt jelenthet, így a játékosok bármikor könnyedén tölthetnek és játszhatnak. Az egér minden elvárásnak megfelel a késésmentes használattól kezdve az OMEN Command Centeren keresztül elérhető érzékenységi beállításokon át egészen a személyre szabható világításig és gombok egyedi funkcióhoz rendeléséig. A 16000 DPI Pixart PAW3334 vezeték nélküli szenzor és az Omron mechanikus kapcsoló akár 50 millió kattintásos élettartamot tesznek lehetővé.
A meglepően kompakt OMEN Spacer vezeték nélküli TKL billentyűzet ergonomikus testtartást tesz lehetővé, miközben helyet szabadít fel a felhasználók asztalán. Kutatások bizonyítják, hogy a játékosok 60 százaléka nehezen, vagy egyáltalán nem tartja elképzelhetőnek, hogy vezetékes billentyűzetet vásároljon a jövőben. Annak érdekében, hogy ezt az átállást támogatni tudja, a Spaceren választható vezetékes és vezeték nélküli használati mód is. Akár 75 órányi játékidő is elérhető a beépített akkumulátorral, amely alig öt perc alatt hat órára elegendő szintre tölthető az USB-C® töltési lehetőségnek köszönhetően, ha a háttérvilágítás nincs használatban. A felhasználók a töltöttséget az OMEN Command Centerben ellenőrizhetik. A vezeték nélküli megoldás kényelmét a mágneses és lecsatolható kéztámasz biztosítja, a pontosságról pedig a csendes, de ideális gombnyomást biztosító MX Cherry Brown kapcsolók10 segítik. A 100% anti-ghosting megoldásnak és az egyedileg érzékelt billentyűkapcsolásnak (NKRO) köszönhetően semmi sem állhat a játékkal töltött órák útjába.
Iparági szabványoknak megfelelő biztonságot kínál az AES Standard 128-bites titkosítás, amely megelőzi a billentyűkapcsolások lehallgatásán alapuló adatlopást.
A grafikus teljesítmény új generációja
Az OMEN 30L Desktop a grafikus teljesítmény új szintjét jelentő NVIDIA® GeForce RTX™ 3090, NVIDIA® GeForce RTX™ 3080, és NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 videókártyákkal is elérhető. Az új 30-as sorozatú, második generációs RTX kártyákat felvonultató NVIDIA® GeForce RTX™ grafikus vezérlők megújult RT magokkal, Tensor magokkal és streamingre optimalizált multiprocesszorokkal lélegzetelállító látványt, megdöbbentően magas képkockasebességet, és a kreatív programok, valamint játékok AI alapú gyorsítását kínálják a felhasználóknak. A teljesítményről az NVIDIA® új Ampere architektúrája gondoskodik, amely wattonként akár 1,9-szeres teljesítménynövekedést jelent az előző generációhoz képest. Ennek köszönhetően az RTX 30-as sorozatú videókártyák könnyedén képesek bármilyen felbontáson kitűnő minőséget produkálni, akár egészen 8K felbontásig. A GeForce RTXTM 3090, 3080, valamint a 3070 az NVIDIA® történetének legjelentősebb generációs fejlődését jelentik.
“Rendkívül fontos számunkra, hogy az elérhető legjobb játékélményt nyújtsuk a felhasználóknak – mondta Matt Wuebbling, az NVIDIA® GeForce Globális marketingért felelős alelnöke. – Éppen ezért nagy öröm számunkra, hogy a HP úgy döntött, elérhetővé teszi vásárlói számára az NVIDIA® GeForce RTX™ 30-as sorozatú videókártyákat az OMEN 30L Desktop gépekben és ezzel fantasztikus teljesítményt biztosít a játékosoknak világszerte.”
Élvonalbeli játékos ökoszisztéma
- Lenyűgöző 7.1 surround hangzás érhető el az OMEN Blast fejhallgató 53 mm-es membránján keresztül. A kényelemről a felfüggesztett fejpánt és a nagy méretű prémium műbőr fülpárnák gondoskodnak, miközben a fejhallgató egy teleszkópos, passzív zajcsökkentéssel szerelt mikrofonnal alkalmas a csapattársakkal való kommunikációra akár a csata hevében is. A sokoldalúságot a 3,5 mm-es AUX csatlakozó garantálja, amely játékkonzolok egész sorával biztosít kompatibilitást, az OMEN Command Centeren keresztül pedig az EQ beállítások létrehozása és elmentése is lehetséges.
- A HP X24i és HP X24ih gaming monitorok a belépő szintű gaming kijelzők piacára érkeznek. Mind a két modell IPS panelre épül, amely ultraszéles betekintési szöget biztosít remek színhűség mellett, az X24ih pedig egy állítható magasságú állvánnyal is rendelkezik. A versenytársakkal szembeni előnyt a tűéles képekről gondoskodó 144 Hz képfrissítési ráta, az 1 ms válaszidő, és az AMD FreeSync™ Premium által létrehozott akadásmentes játékélmény biztosítja.
A HP OMEN ökoszisztémájáról további információ a www.omen.com weboldalon érhető el.
Okoseszközök
A Honor 400 széria bemutatta az AI-alapú képmozgató funkcióját
2025. május 22-én érkezik a HONOR 400 széria, amelyben bemutatkozik a mobilos tartalomgyártásban jelentős előrelépésnek számító, a Google Cloud technológia által kifejlesztett AI Kép videóvá alakítása funkció!
Az AI-alapú Kép videóvá alakítása funkció új lehetőségeket nyit meg a felhasználók számára, hiszen fotóikból lenyűgöző videókat hozhatnak létre. Bármilyen állókép – akár egy hétköznapi fotó, AI által generált alkotás vagy régi családi fénykép – olyan magával ragadó öt másodperces rövid videóvá, vagy mozgó képpé alakítható, amely közösségi médiás megosztásra tökéletesen alkalmas mind az Android, mind az iOS felhasználók számára.
A HONOR 400 széria célja, hogy csúcskategóriás AI-alapú funkcióival és széleskörű AI képalkotási képességeivel árkategóriájának legjobb AI-kamerás okostelefonja legyen. A készülék kiemelkedő AI-alapú képalkotási képességei lehetővé teszik, hogy a felhasználók professzionális hatású tartalmakat hozzanak létre külön alkalmazás telepítése nélkül. A széria egyik legfontosabb újdonsága az AI alapú Kép videóvá alakítása funkció, amely intuitív módon segít videókat készíteni a telefon saját fotógalériájából. Ez nemcsak kényelmes, hanem inspiráló is, hiszen új távlatokat nyit a tartalomkészítésben!
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Az egyetemek mindennapjait is átírja a mesterséges intelligencia
A mesterséges intelligencia (MI) fejlődése a felsőoktatás mindennapjait is átalakítja.
Új távlatokat nyit az oktatásban, a tudományos munkában és a kutatás-fejlesztésben egyaránt, de kockázatokat is rejt, amelyeket megfelelően kell menedzselni – hangsúlyozza elemzésében Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának szakértője. A tananyag kidolgozásában, a személyre szabott tanulásban vagy épp az ipari innovációban máris komoly szerepet kap az MI – a győri digitális központban például díjnyertes permeteződrónt vagy a szem diagnosztizálására alkalmas infrakamerás szemüveget egyaránt fejlesztettek a közelmúltban.
„Az oktatók használhatnak például mesterséges intelligenciát (MI) a tananyag kidolgozására, adatok elemzésére, a hallgatói teljesítmény értékelésére is. Több területen, például programozásnál is alkalmazható gépi értékelés, amely azonnali, személyre szabott visszajelzést ad. Számos külföldi egyetem működtet a hallgatók kérdéseire 0–24-ben válaszoló chatbotokat, virtuális asszisztenseket. Széles körben használatosak az MI-alapú plágiumfelismerő eszközök is a tanulmányi tisztességtelenség felismerésére”
– sorolja a példákat Pap Martin Felicián, a győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központjának fejlesztőmérnöke.
Virtuális oktatók és személyre szabott tanulás
A szakember szerint a modern technológiákra szükség van, ezért nyitott a Széchenyi István Egyetem (SZE) is a különféle MI-eszközök beépítésére, megfelelő szabályzás mellett. Szerepel például az egyetem becsületkódexében, hogy a hallgatók használhatnak MI-t, így ChatGPT-t is, de a kapott információkat ellenőrizniük, értékelniük kell. Pap Martin Felicián úgy látja, hallgatói szempontból leginkább az ötletelési fázisban használhatók az MI nyújtotta lehetőségek, hiszen növelik a hatékonyságot – fokozzák ugyanakkor a felületesség veszélyét is. A hallgatónak ezért meg kell őriznie ellenőrző, validáló szerepét, ellenkező esetben nem fogja kellő mélységben elsajátítani az adott tananyagot. Az MI ugyanis a tanulás illúzióját keltheti, valódi készségfejlesztés nélkül, és a kritikus gondolkodás eróziója is jelentős veszély.
Az oktatásban szintén új távlatok nyílhatnak: egy 2023-as felmérés szerint az oktatók leggyakrabban tartalomfejlesztésre, kutatási és adatkezelési támogatásra és a személyre szabott tanulás segítésére használják az MI-t. Rövidesen már arra is találhatunk majd példákat, hogy tantermekben MI-vezérelt szoftverek működnek oktatóként vagy virtuális asszisztensként – például megválaszolják a gyakori kérdéseket vagy végigvezetik a hallgatókat a problémamegoldási lépéseken.
Az intelligens oktatórendszerek és az adaptív tanulási platformok személyre szabják a tanulási élményt: valós időben módosítják az anyag nehézségét vagy bemutatási módját a hallgató előrehaladása alapján.
A szabályozottság azonban mindenképp kulcskérdés – nem véletlen, hogy hazánkban legkésőbb ez év szeptemberéig minden egyetemnek irányelveket kell kidolgoznia az MI használatával kapcsolatban.
Permeteződrón és virtuális raliverseny
A szakértő kiemeli: az egyetemeken folyó innovációs munkát is fellendíti az MI.
„A Széchenyi István Egyetemen működő kompetenciaközpont, a Digitális Fejlesztési Központ például közvetítő szerepet tölt be az egyetem és az ipari szereplők között. Mintegy 100 főt foglalkoztató szervezetünk különféle technológiák integrálásával egyedi és innovatív digitális megoldásokat kínál hazai és nemzetközi céges partnereinek”
– tájékoztat Pap Martin Felicián.
A többek között drónokkal, 5G technológiával és MI-vel is foglalkozó szakértői csapat nemrég például egy környezetbarát permeteződrón fejlesztéséért kapott magyar innovációs elismerést, de a balatoni Kékszalag nemzetközi távolsági vitorlásverseny hajóinak nyomon követésére is különleges helymeghatározó megoldást fejlesztettek. Virtuálisan, fotórealisztikusan leképezték továbbá a Győr Rali teljes nyomvonalát, így egy szimulátor segítségével bárki próbára teheti magát a pályán, sőt, akár valós időben összemérheti tudását az igazi raliversenyzőkkel is.
Egészségügyi, diagnózistámogató fejlesztéshez is használják az MI-t: olyan, szemvizsgálathoz használt szemüveget fejlesztettek, amelyben infrakamera követi a szem mozgását, és tesz megállapításokat a középfül állapotáról.
Pap Martin Felicián aláhúzza: az MI-hez kapcsolódó fejlesztésekhez kiváló alapot, szolgáltatási lehetőséget ad az egyetemi háttér, hiszen a győri intézmény bármelyik tanszékét, oktatóját be lehet vonni egy-egy projektbe. A hallgatóknak is számos előnnyel jár a fejlesztési központ: a gyakornoki programban részt vevő hallgatók valódi ipari projekttapasztalatot szereznek, mentori támogatással, a tanulmányaikhoz rugalmasan illeszkedve. A végzett hallgatók számára pedig kiváló karrierutat kínál az intézmény.
Rövidesen pedig az is kiderülhet a fiatalok számára, hogyan emelik újabb szintre az MI-alapú megoldások a fesztiválélményt, hiszen az SZE fejlesztései, oktatói, hallgatói egy új környezetben is bemutatkoznak: a győri egyetem lesz az EFOTT házigazdája július 9. és 13. között a Velencei-tó partján. Idén a rendezvény sztárfellépői között olyan neveket találunk, mint a Tankcsapda, a Valmar, ByeAlex és a Slepp, Carson Coma, Pogány Induló, beton.hofi, Krúbi, Desh, Wellhello, Follow the Flow, BSW, Halott Pénz, Dzsúdló, Blahalouisiana, Margaret Island, Punnany Massif, Irie Maffia, Moriones és a Bohemian Betyars.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Okoseszközök
Megérkeztek az LG új QNED evo televíziói
Az LG Electronics (LG) bemutatta 2025-ös QNED evo termékcsaládját.
Az LCD technológiában jelentős újításnak minősülő QNED evo tévék a vállalat OLED kijelzőihöz hasonlóan számos megkülönböztető funkciót kaptak: ezek közé tartoznak a változatos színmegjelenítési megoldások, a Mini LED technológia, a legújabb, mesterségesintelligencia-alapú α (Alpha) processzor, a csúcskategóriás játékélmény és a sokoldalú, díjnyertes webOS platform.
Az LG új QNED televíziói világos és sötét környezetben egyaránt gazdag, élethű színek megjelenítésére képesek a 100 százalékos színtérfogatnak köszönhetően, amelyet az Intertek tanúsítványa is alátámaszt. A vállalat saját fejlesztésű Dynamic QNED Color megoldásának köszönhetően – amely a kvantumpont-technológiát váltja fel – a nézők a fényviszonyoktól függetlenül kiemelkedő mélységre, tisztaságra és pontosságra számíthatnak televíziózás közben.
Az Alpha AI processzorral meghajtott Mini LED technológia kifinomult fényvezérlést tesz lehetővé a QNED evo modelleken, ezáltal a kijelzők jobb kontrasztot, mélyebb feketét és pontosabb képet képesek megjeleníteni – az egyes fényzónákat fejlett AI technológia vezérli a lenyűgöző képi élmény érdekében.
A kép- és hangminőség fokozásáért az LG AI Picture Pro funkció optimalizálja a kép különböző részeit, és minden jelenetet finomhangol, hogy a felhasználók a lehető legélethűbb képminőséget élvezhessék tartalomfogyasztás közben.
Az AI Object Enhancer technológia azonosítja és ugyancsak javítja a képen megjelenő arcokat és alakzatokat a részletgazdag és élethű megjelenítés érdekében. A Dynamic Tone Mapping Pro blokkokra osztja a jeleneteket és külön-külön finomhangolja a fényerőt és a kontrasztot, ezzel élénkebb és élethűbb képet hoz létre. Ezeket a funkciókat az AI Sound Pro egészíti ki, ami virtuális 9.1.2 surround hangzást tesz lehetővé a tévé beépített hangszóróin keresztül, ezáltal a felhasználó mélyebb és élethűbb térbeli hangzást tapasztalhat televíziózás közben.
A termékcsalád emellett személyre szabott funkciókat is kínál az AI technológiának köszönhetően, amely képes a hangot és a képet is a felhasználók egyedi preferenciáinak megfelelően, automatikusan beállítani. Az AI Picture/Sound Wizard több mint 1,6 milliárd képbeállítást és 40 millió hangprofilt elemezve emeli új szintre a személyreszabhatóságot, és minden felhasználó számára egyéni hang- és képbeállításokat javasol.
A QNED televíziók távirányítója egy számítógép egeréhez hasonlóan működik, így a felhasználók egyszerűen navigálhatnak a szimpatikus tartalmak és a megjelenítési beállítások közt. Mindemellet számos mesterségesintelligencia-alapú megoldás segíti a tájékozódást a funkciók keresése közben, a televíziókba épített AI Chatbot például előre felméri, milyen problémákba ütközhetünk ilyen esetekben, amelyek megoldására hatékony javaslatokat kínál.
A 2025-ös QNED evo modelleken a fejlett AI funkciók mellett a díjnyertes webOS 25 okostévé-platform fut. Az új Alpha AI processzorral ellátott operációs rendszer magasabb szintű személyreszabhatóságot és kényelmet kínál a felhasználóknak, akik a vásárlást követően öt évig biztosan a legmodernebb, rendszeresen új verzióra frissülő webOS platformon navigálhatnak új televíziójukon.
Az új QNED evo modellek okosotthon-központként is képesek működni. A Home Hub több platformon keresztül biztosít csatlakozást az LG ThinQ és a Google Home integrációjának köszönhetően, így a felhasználók egyetlen felületen keresztül kezelhetik okosotthon-eszközeiket. Az Apple AirPlay és a Google Cast támogatásával bővülnek a mobilos kompatibilitás lehetőségei is, ezáltal az okostelefonunk tartalmalmai könnyedén megoszthatók a nagyképernyőn.
A játékosok különösen értékelni fogják a QNED evo tévék játékra tervezett képességeit, például a gördülékeny mozgásmegjelenítést, az élénk látványvilágot és a játékra specializált gyorsbeállításokat. A központi játékplatformként működő LG Gaming Portalon a felhasználók új játékokat fedezhetnek fel, vagy játszhatnak már meglévő címekkel. Az LG a vezető felhőalapú játékplatformokkal kötött partnerségeknek és a számos natív webOS alkalmazáson keresztül elérhető játéknak köszönhetően széles palettát kínál, amely különböző műfajokat ölel fel. A felhőalapú játékszolgáltatás révén ráadásul mindehhez játékkonzol vagy letöltés sem szükséges. A 4K felbontás, a 144 Hz képfrissítési ráta5, és az AMD FreeSync™ Premium funkcióknak köszönhetően a felhasználók biztosak lehetnek benne, hogy szakadás- és képhiba mentes játékélményben lesz részük.
Az új termékcsalád kiemelkedő darabja, a QNED9M az LG első olyan QNED TV-je, amely a True Wireless technológia segítségével zökkenőmentesen képes a hang és a videó vezeték nélküli továbbítására. Ezt az innovációt – amely korábban kizárólag az LG OLED evo M sorozatban volt megtalálható – a társaság a QNED sorozatra is kiterjesztette, így még több vásárló élvezheti a képminőség-veszteség és késleltetés nélküli 4K tartalmakat, vezeték nélküli jeltovábbítás mellett.
Az 50-től 100 hüvelykes méretig kapható 2025 QNED evo modellek a modern fogyasztók igényeinek széles spektrumát lefedik. Az ultranagy képernyők iránti kereslet folyamatosan növekszik: az LG új 100 hüvelykes QNED tévéje is ehhez a trendhez igazodik, és képes igazi otthoni moziélményt és hangulatot varázsolni az otthonunkba.
Az LG 2025-ös QNED evo tévécsaládja májusban kerül forgalomba Koreában, az Egyesült Államokban és Európában. További információk a termékekről a https://www.lgnewsroom.com/ oldalon találhatók.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Okoseszközök2 hét ago
Megérkeztek az LG új QNED evo televíziói
-
Okoseszközök1 hét ago
Az egyetemek mindennapjait is átírja a mesterséges intelligencia
-
Gazdaság2 hét ago
Kiszolgáltatottság helyett kiszolgálás
-
Okoseszközök2 hét ago
A TCL 2025-ben elismert nemzetközi design díjakkal erősíti meg vezető szerepét
-
Ipar2 hét ago
Aumovio néven folytatja tevékenységét a Continental Csoport autóipari szektora
-
Ipar1 hét ago
Az e-kereskedelem átalakítja Európa logisztikai térképét
-
Mozgásban2 hét ago
Elindult a VIP-jegyek értékesítése a hazai MotoGP-re és leterítették a záró aszfaltréteget a pályán
-
Gazdaság2 hét ago
Egyre nagyobb jövedelemtől adnak csak személyi hitelt a bankok