Gazdaság
A Twitter háza táján nincs mindenki elragadtatva Elon Musk-tól
Nem minden Twitter-dolgozó fogadta jól a tényt, hogy Elon Musk beült az igazgatósági tanácsba.
Egyelőre kérdéses, hogy az üzletember érkezése milyen hatással lehet a közösségi platform működésére, annyi biztos, hogy ő a felületet továbbra is a személyes márkája és üzlete építésére fogja használni, ahogy azt eddig is tette.
A hét nagy híre a közösségi média világában, hogy Elon Musk a Revocable Truston keresztül 9,2 százaléknyi részt szerzett a Twittert üzemeltető cégben, ami azt jelenti, hogy ő a közösségi platform legnagyobb részvényese. A Tesla és a SpaceX vezére ezzel a pénteki záróárfolyam alapján mintegy 2,9 milliárd dollár értékű részvénycsomag tulajdonosa lett, ami ahhoz képest elég figyelemreméltó teljesítmény, hogy Musk nemrég még éppen azt fejtegette a Twitteren, hogy komolyan elgondolkodott egy új közösségi platform létrehozásán és korábban többször is kellemetlen szavakkal illette a felületet.
A részvényvásárlást a hét elején jelentette be az amerikai tőzsdefelügyelet, és a rákövetkező napon a Twitter igazgatósági tagnak is kinevezte őt. A technológiai ipar talán legmegosztóbb alakját nem üdvözli mindenki tárt karokkal: nem csak a felhasználók szkeptikusak azzal kapcsolatban, hogy jót tesz-e majd a Twitternek ez a lépés, de maguk a Twitter dolgozói is aggódnak. A közösségi platform tulajdonosai ezért egy „AMA” (kérdezz bármit) eseményt szerveznek. Parag Agrawal cégvezető a héten belsős levélben tájékoztatta arról a dolgozókat, hogy lehetőségük lesz találkozni Muskkal, hogy feltehessék neki kérdéseiket. Ennek előzménye, hogy több twitter-dolgozó is dühének és csalódottságának adott hangot azután, hogy bejelentették Musk részvényszerzését, elmondások szerint van, aki felmondáson is gondolkodik.
Musk egyébként 2009 óta aktív a Twitteren, ahol mostanra 80 millió követőt vonzott magához. A milliárdos a platformot eddig számos esetben használta a világ dolgairól alkotott véleményének közvetítésén kívül a cégeivel kapcsolatos bejelentésekre is – egynémely esetben komolyan megégetve ezzel a kezét. Az üzletember egyébként részben ennek köszönhetően korábban meglehetősen kritikusan fogalmazott azzal kapcsolatban, ahogy a Twitter szerinte bizonyos esetekben sárba tiporta a szólás- és véleményszabadságot.
És már rögtön Trumpról van szó
Hogy az üzletembernek milyen jelentősebb tervei lehetnek a platformmal kapcsolatban, arról bővebben még nem beszélt, beköszönő üzenetében viszont úgy fogalmazott: alig várja, hogy együtt dolgozzon Paraggal és a Twitter csapatával, és hogy „jelentős fejlesztéseket valósíthassanak meg a következő hónapokban”. Nemsokkal a befektetés után szavazásban kérdezte meg követőit több témával kapcsolatban is: az egyik, hogy legyen-e szerkesztés gomb (amiről mint kiderült, már készül, de nem miatta). Illetve arra is rákérdezett arra is, hogy a követői szerint a Twitter túl szigorú-e szólásszabadság terén.
Többen posztban fejezték ki aggályukat, attól félnek, hogy Musk tönkreteszi a felületet, de az üzletember követőbázisa (akiknek egy része a fanatikus jelzővel is illethető) szintén akcióba lendülve védelmébe vette a Tesla-vezért. A bejelentés kapcsán több konzervatív is elárasztotta a közösségi médiát azzal a kéréssel, hogy engedjék vissza Donald Trumpot a Twitterre, akinek fiókját a közösségi oldal letiltotta az amerikai Capitolium megostromlása alatt tanúsított viselkedése miatt. Lauren Boebert republikánus kongresszusi képviselő hétfői tweetjében kendőzetlenül így fogalmazott:
„Most, hogy Elon Musk a Twitter legnagyobb részvényese, itt az idő leszámolni a politikai cenzúrával. Oh… és visszahozni Trumpot!”
Egy belsős forrás szerint egyébként a cég nem tervezi Trump visszaengedését, a Twitter szóvivője szerint nem szeretnének policy-kat visszamenőleg változtatni. Egyes szakértők viszont látnak rá esélyt, hogy ez bekövetkezhet.
A Twitter nyilatkozata szerint az igazgatóság nem hoz döntéseket politikai kérdésekben, de a Reuters-szel beszélő négy Twitter-alkalmazott aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy Musk mégis képes lehet valamilyen módon befolyásolni a vállalat irányelveit. A névtelenséget kérő alkalmazottak egyike felhívja a figyelmet arra az esetre is, amikor 2018-ban Musk pedofilnak nevezett egy brit búvárt, aki a thaiföldi barlangban rekedt gyerekek mentésében segített, és hogy akkor maga Musk élt vissza csúnyán a platformon történő vádaskodással.
A Twitter szóvivője szerint az igazgatóság „fontos tanácsadói és visszajelzési szerepet tölt be”, de a napi műveleteket és döntéseket a Twitter vezetése és alkalmazottai hozzák meg.
„Nehéz elhinnem, hogy (a testületnek) nincs befolyása. Ha ez így van, miért akarna Elon egy igazgatósági helyet? ”
– mondta el ennek kapcsán egy alkalmazott. A Reutersnek beszélő más belsősök szerint Musk tagsága jó eséllyel felgyorsíthatja majd az új funkciók és termékek bevezetésének ütemét.
A Twitter igazgatótanácsa azonban a platformmal kapcsolatos döntésekben és vitákban meghatározóbb szerepet tölt be, mint ahogy az más techcégeknél van – mondta el szintén egy belsős. Ennek az az oka, hogy a Meta Inc-től eltérően, ahol Mark Zuckerberg alapító és vezérigazgató kettős részvényosztályon keresztül irányítja a céget, a Twitternek csak egyetlen részvényosztálya van. A Twitteren belüli csapatok sokat mérlegelik, hogyan kommunikálhatnak egy stratégiát vagy döntést az igazgatóság felé.
Mégis: mi értelme?
Van egy olyan feltételezés is, hogy az igazgatósági kinevezés preventív lépés lehet a részvényvásárlás után: 2024-ig, a pozíció lejártáig ugyanis Musk nem szerezhet 14,9 százaléknál nagyobb részesedést, áll az amerikai tőzsdefelügyelet dokumentumaiban.
Ron Baron, a Baron Capital vezetője és a Tesla egyik legnagyobb befektetője szerint Elon Musk bevásárlása „értelmetlen”
– legalábbis ezt mondta a CNBC-nek.
„Ez egy apró befektetés a számára. Ott van neki a Tesla, aminek értéke már rég átlépte az ezermilliárd dollárt. Nem hiszem, hogy lenne ennek bármiféle értelme számára”.
Baron elmondása szerint az ő cége nem is fektet be a platformba, miután megtudta, hogy Musk helyet foglal az igazgatóságban. A legtöbb befektető hajlamos egy vállalatban inkább a támogató személyeket nézni, mielőtt részvényeket vásárolna.
Nem lehet figyelmenkívül hagyni azt, hogy Musk nagyon jól tudja, hogyan használhatja a Twittert mesterien a maga javára. A platformot eddig több alkalommal is a saját cégei, felvásárlásai, gondolatai népszerűsítésére használta, és folyamatosan felkapott a platformon, mindig van miért beszélni róla. Elon Musk több, mint vezérigazgató, ő egy márka, amit ki is használ. A Tesla fő hirdetési platformja pedig valójában Musk Twitter-fiókja. Érdemes megnézni, hogy a Hyundai 2019-ben 2000 dollárt költött reklámra minden eladott jármű után, míg a Teslánál ez csupán 14 cent. Követők számában is nagy a különbség. A Hyundai USA profilját négyszázezren, a Hondáét több mint egymillióan, a Volvót pedig 230 ezren követik, míg a Tesla profiljának bődületes fölénye van a maga több mint 80 millió követőjével.
Hogy Musk személyes márkájának milyen felhajtóereje van, több másik eset is jól példázza, elég csak említeni, hogy hány alkalommal manipulálta egy-egy tweettel a dogecoin értékét. Azzal, hogy a Twitter legnagyobb részvényese lett, Musk nem csak a reklámokon spórol, de üzleti érdekei egy részének is megerősítést ad.
A szeretlek-gyűlöllek kapcsolat ellenére a cég nagyobb nevei láthatóan tárt karokkal fogadják Muskot. Jack Dorsey, a Twitter alapítója úgy tűnik, örül a befektetésnek, meleg szívvel üdvözölte a Tesla-vezért, nem mellesleg az ő 2,25 százalékos részvénycsomagjának értékét körülbelül 200 millió dollárral dobta meg a bejelentés. A társalapító Ev Williams esetében pedig plusz 90 millió dollárt jelentett Musk befektetésének híre.
Forrás. HWSW
Gazdaság
Annyira drágulnak a lakások, hogy így alig nyerünk valamit az Otthon Start hitellel
Rakétaként lőttek ki első negyedévben a lakásárak, és ha valaki abban bízott, hogy a nyár majd lenyugtatja a kedélyeket, az keserűen csalódhat az Otthon Start hitel bejelentése miatt.
Ha beválnak a jóslatok, akkor olyan mértékű áremelkedés lehet a következő egy évben is, hogy az nagyrészt elviszi a kedvező, támogatott kamatnak köszönhető nyereséget. Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint az igazi vesztesek azonban azok lesznek, akik nem jogosultak az új hitelre, mert ők csak a drágulást kapják, miközben az alacsony kamat nem mérsékli a veszteségüket.
Megjelent a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss Lakásárindexe, és a lakásárak a statisztikák alapján is extrém ütemben nőnek. A hamarosan induló Otthon Start hitel várhatóan még jobban felpörgeti a megállíthatatlanul dráguló piacot.
Brutális lakásáremelkedés volt az első negyedévben
Budapesten 2025 első negyedévében 11,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak a megelőző negyedévhez képest, ezzel az éves növekedési ütem 22,3 százalékra gyorsult. Vagyis egy 2024 végén 40 millió forintért kínált lakás 4,68 millió forinttal kerül többe átlagosan Budapesten, míg éves összevetésben 8,9 millió forinttal kell többet fizetni érte. A trend ráadásul nem sok jót ígér, hiszen 2024 utolsó negyedévében még csak 3,9 százalékos volt a drágulás a megelőző negyedévhez képest, vagyis az áremelkedés egyre csak gyorsul.
A vidéki városokban kisebb mértékű, 6,7 százalékos volt negyedéves alapon a drágulás, míg éves összevetésben 13,9 százalék áremelkedést mértek. Vagyis a példánkban szereplő 40 milliós ingatlan egy negyedév alatt 2,68 millió forintot, míg egy év alatt 5,56 millió forintot drágult. Itt is egyre gyorsul az áremelkedés: a megelőző negyedévben ugyanis még csak 2,1 százalék volt az MNB szerint.
A községekben mérték a legkisebb áremelkedést, 2,2 százalékot, illetve 10 százalékot, vagyis 880 ezer, illetve 4 millió forinttal ment fel egy 40 milliós ingatlan átlagára negyedéves és éves alapon a legkisebb településeken. A községeknél is gyorsul az áremelkedés: itt a megelőző negyedévben stagnáltak az árak, míg most ismét meglódultak.
Országosan is magas volt a dinamika: éves szinten 15,3 százalékot, negyedéves alapon pedig 7 százalékot mentek fel az árak.
Mi jöhet az év hátralévő részében?
Az első negyedéves lakásárakban még bőven benne van az állampapírból kiszálló befektetők hatása, hiszen óriási pénzek mozdultak az első hónapokban az ingatlanpiac felé. Hogy ez milyen mértékű volt, azt jól mutatja, hogy a Duna House saját adatai szerint Budapesten a vevők 45 százaléka befektető volt 2025 első három hónapjában, míg egy évvel korábban csak 31 százalék volt az arányuk. Vidéken kicsit mérsékeltebben, de hasonló a helyzet, itt a befektetési célú vevők aránya 24 százalékról 29 százalékra nőtt egy év alatt.
Ugyanakkor júniusra a befektetők aránya megcsappant, Budapesten 37, vidéken pedig 18 százalékra, ami kis nyugalmat hozhatott volna a piacon az év hátralévő részére.
Ebben a helyzetben jelentette be a kormány az Otthon Start hitelt, ami a társadalmi egyeztetésen lévő jogszabálytervezet szerint rendkívül széles körszámára lesz elérhető. Hiszen első lakásszerzőnek minősül mindenki, akinek nincs 50 százalékot meghaladó tulajdonrésze belterületi lakóingatlanban, ráadásul a magasabb tulajdoni hányadra vonatkozóan is van egy sor mentesség.
Az új hitelt már most akkora érdeklődés övezi, hogy az árak máris elkezdtek emelkedni, a GKI elemzése szerint pedig egy év alatt Budapesten akár 15-20 százalékos drágulás is elképzelhető csak az új program miatt.
Mit jelent a drágulás a lakáshiteleseknek?
Fülöp Norbert Attila pénzügyi szakértő szerint, ha a trend folytatódik, akkor az olcsóbb, városi ingatlanok iránt nőhet meg leginkább a kereslet, így a panellakások ára még feljebb mehet majd. Ha pedig egy átlagosnak számító, 52 millió forintos pesti panellakás egy év alatt 15-20 százalékkal drágul, akkor 7,8 – 10,4 millió forinttal fog többe kerülni.
Ha valaki most venné meg ezt az ingatlant, akkor normál esetben minimálisan 20 százalék, vagyis 10,4 millió forint önerőre lenne szüksége, míg a fennmaradó összeg havi törlesztője 6,18 százalékos piaci kamattal (ez most a legkedvezőbb a BiztosDöntés.hu kalkulátor alapján) 304 ezer forint lenne, így 20 év alatt összesen 71 millió forintot kellene a banknak visszafizetnie.
Ha ugyanezt az ingatlant egy év múlva 20 százalékkal drágábban, 62 400 000 forintért tudja majd megvásárolnia kizárólag Otthon Start hitelből, akkor az 50 millió forint támogatott hitelen felül 12,4 millió forint önerőre lesz majd szüksége. (A Start hitel maximális összege 50 millió forint.) 20 éves futamidővel számolva ebben az esetben 277 300 forint lesz a havi törlesztő, míg a teljes visszafizetés 66,5 millió forintra jön ki.
Vagyis az utóbbi esetben 2 millió forinttal több önerő kell majd, miközben a havi költség 26 700 forinttal lesz kevesebb. A finanszírozás teljes költsége pedig 4,5 millió forinttal lesz alacsonyabb.
Persze csökkenthető a havi fizetnivaló, ha az Otthon Start hitelt a maximális, 25 évre veszi fel valaki. Ebben az esetben a havi törlesztő „csak” 237 100 forint lesz, ám mivel hosszabb ideig kell kamatot fizetni a banknak, a teljes visszafizetés 71,1 millió forintra rúg majd. – tette hozzá a szakértő. Vagyis hiába a mindössze 3 százalékos kamat, a lakáshitel teljes költsége végül megegyezik majd a mostani, piaci konstrukcióéval.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Gazdaság
Drága lesz a külföldön tanuló egyetemisták lakhatása
Csak akkor tudnak a költségeken csökkentetni a külföldön tanuló magyar diákok, ha többen bérelnek egy ingatlant – jelentette ki Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője, aki elmondta: a régióban csupán Temesvár és Belgrád tükrözi a magyar árszintet, Bécs és Prága jóval drágább, ami tovább növeli az egyetemisták költségeit.
A numbeo.com és a helyi hirdetési portálok adatai szerint a nemzetközi lakbérdinamika nem változott az eltelt egy évben, és továbbra is élénk kereslet jellemzi a bérlakásszektort a környező országokban, ami természetesen az árakra is hatással van– összegezte az Otthon Centrum elemzési vezetője a térségben jelenleg irányadó bérlakáspiaci folyamatokat. Soóki-Tóth Gábor elmondta, az egyetemvárosok albérletpiaca hagyományosan a felvételi ponthatárok kihirdetése után éli meg az egyik legintenzívebb időszakot, és a kereslet az eredmények ismeretében ilyenkor hirtelen megugrik.
Budapesten az egyszobás lakások átlagos havi bérleti díja 175 ezer forint, a kétszobásoké 261 ezer, a háromszobásoké 315 ezer forintot. „Ezek az árak nagyjából Temesvár és Belgrád szintjén vannak. Ahol euró a hivatalos fizetőeszköz, ott forintra átszámolva magasabb ár az irányadó” – mondta a szakember.
A magyar árszintnél jóval drágább Bécs: a régió listavezető városában havonta akár ezer eurót (nagyjából 400 ezer forintot) is elkérnek egy kis garzonért, de a városközponttól távol ennél negyedével olcsóbban is lehet bérelni. Az osztrák fővárosban a szobaszámmal arányosan nőnek az árak is, a numbeo.com adatai szerint egy négyszobás lakás akár 2 ezer euróba (800 ezer forintba) is kerülhet a belső kerületekben. A külváros jóval barátságosabb, ennél jellemzően 600 euróval olcsóbb havonta.
Bécsben azonban jelentős számban elérhetők támogatott bérlakások is – erre két év életvitelszerű ottlakást követően az uniós állampolgárok is jogosultak –, ezekért jóval kedvezőbb, négyzetméterenként 6-9 eurós havi díjat kell fizetni. A magasabb tarifával számolva egy 50 négyzetméteres lakás bérleti díja 180 ezer forintnak megfelelő euró, ami Budapesten is kedvezőnek mondható.
A reality.sk portál adatai szerint Pozsonyban havi 550 euróért (220 ezer forintért) lehet kis garzonhoz jutni, de az egyhálós, központi elhelyezkedésű lakásért ennek a dupláját kérik. Minél nagyobb a lakás, annál magasabb az ár, egy háromhálós bérleményért akár 1800 eurót (720 ezer forintot) kérnek, de utánjárással és némi szerencsével ennél kedvezőbb árfekvésű ingatlan is elérhető.
Prága belvárosában egy kétszobás lakásért havonta 20-30 ezer koronát is elkérnek, az átlag 25 ezer korona (cirka 400 ezer forint), míg a háromszobás lakás bérleti díja ennek majdnem a duplája. A külső kerületek 25 százalékkal olcsóbbak, de jóval nagyobb a szórás is, különösen a többszobás ingatlanok esetében.
Varsóban havi 4200 zloty (körülbelül 395 ezer forint) egy kis belvárosi lakás átlagos bérleti díja a numbeo.com adatai szerint, de itt is jelentősek az eltérések, a külső kerületekben ezer zloty-val (95 ezer forinttal) barátibb az árak átlaga.
Erdély egyetemi központja Kolozsvár, ahol az elmúlt évtizedben komoly informatikai szolgáltató bázis jött létre, ami erősen megemelte az ingatlanárakat. A belvárosban egy kétszobás lakás havi 3000 lejért érhető el (240 ezer forintért), de a város külső részein ennyiért kis szerencsével lehet találni egy kényelmes 3-4 szobás lakást is – reálisabb azonban 4-5000 lejjel számolni (316-395 ezer forinttal). Temesvár albérlet árai már kedvezőbbek a diákoknak, a kolozsvárinál harmadával olcsóbb egy belvárosi lakás havi bérleti díja, és ennyiért a városközponton túl kétszer ekkora lakás bérelhető.
Belgrádban egy kedvező, központi fekvésű kétszobás lakás átlagos havi díja 90 ezer dinár (300 ezer forint), a városközponton kívül harmadával olcsóbb a középérték, itt ennyiért már nagy alapterületű lakás kapható, ahol akár négy diák is kényelmesen elfér.
Zágrábban és Ljubljanában már euróban mérik a bérleti díjat, a horvát fővárosban 750 euróért (300 ezer forintért) belvárosi kétszobás lakás bérelhető, a külváros 150 euróval olcsóbb havonta. A szlovén főváros kicsit drágább, itt a centrumban az átlagos bérleti díj 900 euróhoz közelít (nagyjából 360 ezer forint). Mindkét városra igaz, hogy ennyiért a külvárosban már nagy lakást lehet találni, tehát ha többen összeállnak és hajlandók lemondani a saját fürdőről, konyháról, akkor egy kis lakás önálló bérleti díjánál is kedvezőbb költséggel oldhatják meg a lakhatást a diákok – jegyezte meg Soóki-Tóth Gábor, aki leszögezte: mindegyik régiós piacra jellemző, hogy az elhelyezkedés mellett az ingatlan kora, jellege, állapota, a lakás sajátosságai, alaprajza, felszereltsége is jelentősen befolyásolja az árazást.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
Gazdaság
Lamborghini vs. Ferrari: most kiderült, melyiket keresik többen Magyarországon
Kevés ikonikusabb autómárka létezik, mint a Ferrari és a Lamborghini, és úgy tűnik, hogy ez a rivalizálás nemcsak a versenypályákon, hanem a hazai használtautó-kereskedelem világában is élénken zajlik.
A Használtautó.hu legfrissebb, 2025 első félévét összegző adatai alapján a Lamborghini-modellek vitték a prímet, de a Ferrari több típussal is bekerült a legkeresettebb szupersportautók közé.
A portál keresési statisztikái alapján összeállított 10-es lista élére a Lamborghini URUS került, ami részben a SUV-szegmens térnyerésének is betudható. Az URUS iránti keresések mögött ráadásul egy viszonylag fiatal kínálat áll: az autók átlagéletkora alig 2,7 év, míg az átlagos hirdetési ár 119 millió forint fölött van. A második helyen szintén egy Lamborghini-modell, a Huracán szerepel, 95 milliós átlagárral és 3,3 éves átlagéletkorral
Az érdeklődők száma alapján tehát a Lamborghini vezet, viszont a Ferrari összességében több modellel van jelen a top 10-ben. Érdekesség, hogy a lista két legfiatalabb modellje – a Ferrari 296 GTS és a 296 GTB – különösen magas áron, 127–153 millió forint között mozog, ami mutatja, hogy a vadonatúj szupersportautókra is mutatkozik kereslet.
„Nem meglepő, hogy a két ikonikus szupersportautó-gyártó, a Lamborghini és a Ferrari hazánkban is stabil piaccal rendelkezik, különösen úgy, hogy mindkét márka hivatalos kereskedelmi és szervizháttérrel is jelen van Magyarországon. Ugyanakkor a használtautó-piac kínálja az igazi különlegességeket: azokat a klasszikus vagy már nem gyártott modelleket, amelyek nemcsak hétköznapi használatra, de akár gyűjtői befektetésként is relevánsak. A hazai keresési toplista élére két Lamborghini-modell került, közülük is toronymagasan az URUS vezet. A második helyezett a Huracán, amely bár hivatalosan már kivezetésre került, továbbra is egy aktuális, erős karakterű modell a márka kínálatában. A harmadik helyen a Ferrari egyik leginkább „elérhető” modellje, a California szerepel, amelynek átlagára jelenleg 40 millió forint körül alakul. A két márka korszakos zászlóshajói, a Lamborghini Aventador és a Ferrari F8 Tributo – a LaFerrarit nem számítva – továbbra is keresettek a hazai használtautó-piacon. Tapasztalataink szerint ez részben spekulatív érdeklődésnek is betudható: egyik modell sincs már gyártásban, elérhetőségük pedig korlátozott, ami várhatóan csak tovább emeli értéküket a következő években”
– emelte ki Lőcsei Dániel, a Használtautó.hu Senior Brand Managere.
Érdekesség, hogy a legenda szerint Ferruccio Lamborghini eredetileg traktorokat gyártott és azért alapította meg a saját autómárkáját, mert egy személyes konfliktus után úgy érezte, jobban tud sportautót építeni, mint Enzo Ferrari.
További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!
-
Gazdaság2 hét ago
Legalább 1,2 milliós nettó kereset kell majd az Otthon Start és a CSOK Plusz teljes kihasználásához
-
Gazdaság7 nap ago
Dinamikusan bővül a SPAR franchise hálózata – már több mint 300 üzlettel van jelen országszerte
-
Tippek2 hét ago
A One Magyarország több mint 90 országban biztosítja 5G roaming szolgáltatását
-
Gazdaság2 hét ago
Már most érdemes elkezdeni készülni az Otthon Start hitelre
-
Okoseszközök2 hét ago
5+1 mobilos tipp a fesztiválszezonra
-
Zöld2 hét ago
A világ legfenntarthatóbban működő vállalata a Schneider Electric a TIME és a Statista rangsora alapján
-
Ipar2 hét ago
Értékmegőrzés és kortárs tartalom – Készül a Magyar Építészeti Múzeum és Központ
-
Gazdaság6 nap ago
Megjelent az Otthon Start jogszabálytervezete