Ipar

Magyarország egyik legnagyobb új, automatizált logisztikai központját építi fel az eMAG-Extreme Digital Dunaharasztiban

extreme digital

Hamarosan egy új, közel 117 ezer négyzetméteres alapterületű, számos automatizált megoldást is alkalmazó logisztikai központból szolgálja majd ki vásárlóit az eMAG-Extreme Digital.

A Dunaharasztiban mintegy 35 milliárd forint értékű beruházással épülő, ultramodern óriás raktár a tervek szerint már az idei karácsonyi szezonban kezdi meg működését – biztosítva a vállalat és a több ezer hazai eMAG Marketplace kereskedő partnere számára a vásárlók által megrendelt termékek gyors és hatékony kiszállítását. A beruházás a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával valósul meg.

A magyarországi e-kereskedelem az elmúlt két évben is megállíthatatlanul bővült: 2021-ben közel 70 millió hazai rendelés által generált 1203 milliárd forintos forgalom pörgette a szektort, stabil harminc százalék feletti növekedést hozva.

A válság közepette a piacvezető e-kereskedő előre menekül: egy ultramodern, hatalmas magyarországi logisztikai központ létesítésével biztosítja hatékony működését a következő évekre a másik pillér, az eMAG easybox csomagautomata-hálózat bővítése mellett. A fejlesztést az eMAG-Extreme Digital rohamosan növekvő kínálata önmagában is indokolja, hiszen az eMAG.hu webáruházban mostanra csaknem 4 millió fajta termék található a mosogatókapszulától kezdve az elektromos rollerig.

Az ágazat, a digitális gazdaság talán leginkább látható szegmense ugyanakkor nemzetgazdasági jelentőséggel is bír, ennek köszönhetően új raktárbázis a Nemzeti Befektetési Ügynökség támogatásával, az eMAG-Extreme Digital 30 milliárd forintos saját invesztíciója révén valósul meg. A beruházás amellett, hogy tovább erősiti a vállalat és több ezer magyar kereskedői partnere szerepét a magyar e-kereskedelmi piacon, munkahelyeket is teremt a régióban: az eMAG-Extreme Digital az első évben mintegy 350 ember számára biztosít majd munkalehetőséget, de a vállalat várakozásai szerint négy éven belül várhatóan 600 főre bővülhet majd az itt dolgozó logisztikai munkatársak száma.

“A Nemzeti Befektetési Ügynökség 4,8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosít a dunaharaszti raktárbázis létesítéséhez az eMAG-Extreme Digital számára, hiszen Magyarország számára komoly előnyt jelent, hogy ez a hat országot kiszolgáló logisztikai központ itthon létesülhet. Ez is jól jelzi, hogy a logisztikai ágazat mostanra a hazai gazdaság zászlóshajójává vált”

jelentette ki Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter, aki megtekintette az eMAG-Extreme Digital kiemelkedő magyarországi beruházását.

A Dunaharasztiban épülő 117 ezer négyzetméteres alapterületű logisztikai központ jóval nagyobb lesz az itthon jelenlévő online kereskedők hasonló létesítményeinél, az offline szereplők körében is előkelő helyen szerepel majd új raktárbázisával az átadását követően. A létesítmény jelentős alapterületére tekintettel elengedhetetlen, hogy számos ultramodern robotizált megoldásokkal segítsék az itt dolgozók munkáját, hiszen nem csak magyarországi, de hat további piacra (horvát, szlovén, szlovák, osztrák, német, cseh) is szállítanak majd innen termékeket.

A saját logisztikai központ felépítésén túl eMAG-Extreme Digital több mint 5 milliárd forint értékben ruház be olyan, magas fokú automatizációt kínáló logisztikai eszközök beszerzésébe is, amelyek alkalmazásával tovább gyorsulhat a rendelések kiszolgálása.

„Jelentős fejlődésen ment keresztül a magyarországi e-kereskedelmi szektor az elmúlt években: a hazai vásárlók elvárásai is egyre magasabbak, nem akarnak napokig várni egy termék érkezésére, gyorsabb és kényelmesebb átvételre vágynak. Annak köszönhetően, hogy május eleje óta egységesen az eMAG.hu platfromon kínáljuk a teljes szolgáltatási és termékportfóliónkat, lehetővé tette, hogy a technikai és logisztikai fejlesztésekre nagyobb fókuszt helyezzünk. Hamarosan következő fokozatba kapcsoltunk a logisztika terén, és egy minden eddiginél nagyobb raktárbázist építünk ki, hogy minél hatékonyabb, gyorsabb és magasabb minőségű szolgáltatást nyújthassunk a vásárlóinknak. Az új raktárbázis révén nem csupán az eMAG-Extreme Digital saját rendeléseinek kiszolgálása gyorsulhat tovább, hanem annak a több mint hatezer magyarországi és régióbeli vállalkozásé is, amelyek az eMAG Marketplace piactéren kínálják termékeiket és szolgáltatásaikat a hazai vásárlóknak. Beruházásunkkal a hazai kisvállalatokat is segítjük abban, hogy profi internetes kereskedővé válva versenyképesek maradjanak a régiónkban terjeszkedő külföldi online óriásokkal szemben”

mondta el Várkonyi Balázs, az eMAG-Extreme Digital ügyvezetője az új bázis bejelentése kapcsán megrendezett sajtóeseményen.

Az eMAG-Extreme Digital számára fontos a minél fenntarthatóbb működés: a csomagolások és göngyölegek raktári újrahasznosítása mellett a vállalat folyamatosan bővíti a jelenlegi leginkább környezetbarát kiszállítást nyújtó Easybox csomagautomata-hálózatát. Egy-egy automata ugyanis több mint 50 rendelést képes kiszolgálni, és a visszaküldést is gazdaságos feltételekkel biztosítja. A fenntarthatóság iránti elkötelezettség jegyében a vállalat 150 fát telepít az új dunaharaszti raktárbázis közelében – az első fát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Várkonyi Balázs, az eMAG-Extreme Digital ügyvezetője közösen ültette el a bejelentés napján.

Az eMAG-Extreme Digital high-tech dunaharaszti raktárbázisa a romániai székhelyű eMAG-vállalatcsoport első külföldi országban létesített, saját tulajdonú logisztikai központja lesz. A létesítmény építése már megkezdődött, a projekt generál kivitelezője ai Baupartner Construct, amely több hasonló raktárat épített a cégcsoportnak Romániában. A dunaharaszti raktár létesítése az eMAG-cégcsoport hosszú távú stratégiájának fontos része – melynek keretében mintegy 255 milliárd forintnak megfelelő összeget fektet be a vállalat regionális terjeszkedésbe, technológiába és infrastruktúrába.

Ipar

Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff

poppe

A német cégcsoport átfogó ipari digitalizációs projektje keretében meglévő operatív és informatikai környezetét kapcsolja össze a precíziós gyártás optimalizálásához.

A Poppe + Potthoff cégcsoport a jövő technológiáihoz, köztük a károsanyag-kibocsátást csökkentő hidrogénes és e-mobilitási rendszerekhez szállít innovatív, precíziós megoldásokat három földrész kilenc országában működő tizennyolc üzeméből.

Hazai leányvállalata, a Poppe + Potthoff Hungária Kft. ajkai gyárában átfogó digitalizációs beruházásba kezdett, hogy kb. száz – különböző típusú, más-más gyártótól származó és eltérő funkcionalitású – gép adatait gyűjtse össze, és továbbítsa meglévő rendszerébe a gyártás nyomon követeséhez, valamint optimalizálásához.

Az ipar 4.0-s integráción egyszerre több cég is dolgozik, mivel a leányvállalat minden géphez és vezérléshez a legmegfelelőbb partnert kereste. A gépek negyedét – összesen huszonöt, Siemens vezérléssel ellátott megmunkálóközpontot és gyártósort – a Siemens Zrt. szervizcsapata integrálja a gyártástámogató rendszerbe.

Ipari környezetben megszokott módon, ebben a projektben is külön kihívást jelent a heterogén eszközparkot alkotó gépek eltérő életkora. Míg a gépek nagy része alig egy éves, így támogatják a korszerű kommunikációs protokollokat, addig az egy-két, lassan húsz éves kort is elérő eszközt gyártóik erre aligha készíthették fel. Következésképp, mind a kommunikációs kapcsolat kiépítése, mind a kinyerhető adatok mennyisége, típusa, illetve kiolvasásuk gyakorisága komoly tervezést igényelt. A projektcsapatnak figyelembe kellett vennie azt is, hogy a gyűjtött adatokat a MES (gyártási) rendszer milyen formában tudja majd fogadni.

Az összetett kompatibilitási problémára a Siemens Brownfield Connectivity BFC Gateway ad megoldást. Az ipari átjáró, miként neve is utal rá, a meglévő szoftver- és hardverarchitektúrába épülő, barnamezős megoldásként gyűjt és továbbít adatokat a különféle gyártóberendezésekről. Szabványos, gyártófüggetlen kommunikációs protokollok (Modbus TCP, Http, MQTT, OPC UA stb.) széles körét támogatja, így kiterjedten alkalmazható az operatív és az informatikai technológia (OT és IT) összekapcsolására.

A gyártóberendezésekről gyűjtött adatokat feldolgozó szoftverek segítségével a Poppe + Potthoff Hungária valós idejű rálátást kap a gépekre és a folyamatokra, és gyártását jobban optimalizálhatja. Mindez a veszteségek csökkentésétől a tervezhetőbb karbantartásig komoly előnyökkel jár, ezért a vállalat arra számít, hogy ipari digitalizációs beruházása két-három éven belül megtérül.

A Poppe + Potthoff Hungária Kft. több mint félezer főt foglalkoztat ajkai üzemében, az exportorientált vállalat tavalyi árbevétele meghaladta a 30 milliárd forintot.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

Bemutatkozik az Eaton easyE4 vezérlőrelé

Új verzió a nagyobb teljesítmény és megbízhatóság érdekében

Új, jelentősen továbbfejlesztett easyE4 vezérlőreléket vezet be az Eaton, az energiagazdálkodás globális vezető vállalata. A frissítés célja, hogy kiszélesítse a lehetséges alkalmazások körét és megfeleljen a növekvő kiberbiztonsági követelményeknek.  

Az előző verzióhoz képest továbbfejlesztett Eaton új easyE4 vezérlőreléi lényegesen gyorsabb Ethernet-kommunikációt, bővített memóriát és titkosított adatátvitelt tartalmaznak, így a szabályozási és vezérlési feladatok végrehajtása még biztonságosabbá és felhasználóbarátabbá válik. Ezenkívül az új vezérlő több memóriát és integrált Ethernet Media Access Controlt (MAC) kínál a különálló vezérlő helyett. Ez még erősebbé teszi az easyE4-et, és megalapozza a közeljövőben tervezett további funkcionális bővítéseket.

A frissítéssel az Eaton egy új tanúsítványt is bemutat az easyE4 webszerver és a böngésző közötti biztonságos kapcsolatokhoz, valamint a program átviteléhez használt easyProtocol új verzióját (V2). Az SSL/TLS titkosított kommunikációnak köszönhetően az adatok biztonságosan továbbíthatók anélkül, hogy illetéktelen személyek elolvasnák azokat. Ugyanakkor a programmemória több mint háromszorosára 128 kB-ra nőtt. Ez bonyolultabb kliensprogramok támogatásához járul hozzá, miközben leegyszerűsíti a népszerű felhasználói funkcióblokkok (UF) használatát. Ezenkívül a funkciófrissítésnek köszönhetően a felhasználói funkcióblokkok (UF) mostantól egy archív mappán keresztül érhetőek el, ezért más projektekben is könnyen felhasználhatók költséges export/import műveletek nélkül. A bennük zajló események alapos elemzéséhez a felhasználói funkcióblokkok (UF) már szimulációban is megnyithatók, hogy megtekintsék állapotukat.

További újítása az adatnaplózó és a naplófájlok olvasásának fejlesztése. A mért értékek kiértékeléséhez már nem szükséges leállítani a programot: ez megtehető úgynevezett „futott” állapotban is, azaz folyamatos működés közben. Míg korábban az adatrögzítőhöz csak közvetlenül a megfelelő vezérlőrelén lehetett hozzáférni, mostantól az adatok az integrált webszerveren – így a vállalati hálózaton – keresztül is kényelmesen kiolvashatók, easySoft licenc nélkül is. A modularitás az easyE4 egyik nagy előnye, az easySoft opcionális bővítőmoduljainak támogatása ugyanis tovább fejlődött.

„A megbízható és sokoldalú, új easyE4 vezérlőrelék kifejezetten a különböző alkalmazások igényeire, rugalmas és egyszerű megvalósítására készültek. Amellett, hogy könnyen használhatók, az easyE4 készülékek programozása is egyszerű, ezért különösen alkalmasak gépgyártási vagy épületautomatizálási alkalmazásokhoz”

– magyarázta Farkas Gábor, az Eaton magyarországi termékmenedzsere.

Az újításról Farkas Gábor, az Eaton termékmenedzsere ingyenes online előadást tart 2023. június 7-én 10:00 órakor, ahol még többet megtudhat az easyE4-ről.

Az eseményre az alábbi linken lehet regisztrálni: Eaton online előadás,

További információ az easyE4-ről itt érhető el.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Ipar

HPE Manufacturing IT konferencia

HPE Manufacturing IT konferencia

HPE Manufacturing IT konferencia – 2023.06.07.

A Hewlett Packard Enterprise rendezvénye a BMW Group, a Richter Gedeon és a DMG MORI közreműködésével mutatja be a hazai gyártó vállalatok vezetői és szakértői számára a legújabb technológiai és IT trendeket.

A napi működés magas szintű biztosítása mellett a gyártó vállalatok figyelme kevésbé tud irányulni az olyan – IT megoldásokkal sikeresen teljesíthető – kihívásokra, mint a gyártási informatika védelme vagy a termelési adatok gyűjtéséből, elemzéséből adódó versenyelőnyök kiaknázása. A leállások miatti pénzügyi hatások tompítására, egyúttal a gyártási innováció magasabb szintre emelésére a HPE a BMW Group, a Richter Gedeon és a DMG MORI szakértőivel prezentálja megoldási javaslatait.

A sorozatindító eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A rendezvényre a HPE a gyártó vállalatok termelési és informatikai vezetőit, szakértőit várja.


Időpont: 2023. június 7., 9:30-13:00

Helyszín: Normafa Club House, 1121 Budapest, Eötvös út 52-54.

Regisztráció: https://hpemanufacturingit.hu


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés

Friss