Connect with us

Ipar

A Fujitsu prémium kategóriás tárolóit jól fogadja a magyar piac

fujitsu

A biztonsági mentéshez, archiváláshoz, fájl- és obejktumtároláshoz all-in-one megoldást adó ETERNUS CS8000 kategóriájában a legnépszerűbb a hazai piacon

A 19 terabájt és 122 petabájt között skálázható tárolómegoldás intelligens automatizációs képességeivel és optimális adathordozó keverékével akár 60 százalékkal csökkenti a birtoklás összköltségét hibrid IT környezetekben

A digitalizáció egyre gyorsuló üteme mellett mind több informatikai vezető látja be, hogy meglévő backup infrastruktúrája nem tud eleget tenni a folyamatosan változó adatközponti követelményeknek. A terabájtos és petabájtos nagyságrendű biztonsági mentéseket készítő vállalatok kezdik elérni kapacitásaik korlátait, miközben a feladat egyre több szakembert követel, az infrastruktúra költségei pedig az egekbe emelkednek.

A biztonsági mentést és az archiválást optimalizáló Fujitsu Storage ETERNUS CS8000 az infrastruktúra virtualizálásával és az adatok életciklusán átívelő folyamatok automatizálásával egyaránt segíti a teljesítmény, a kapacitás és a funkcionalitás igény szerinti skálázását, így megkönnyíti a kihívások megválaszolását és a követelmények teljesítését, amelyekkel a digitálisan átalakuló szervezetek naponta szembesülnek.

Minthogy különválasztja az adatmenedzsmentet a backup és az archiváló szoftverektől, az ETERNUS CS8000 megszünteti az adatvédelmi infrastruktúrák komplexitását. Minden elterjedt nagygépet, backup és archiváló szoftvermegoldást támogat, multikliens képességével teljes szabadságot ad a háttérrendszerek tekintetében. Lemezes mentési teljesítménye eléri az óránkénti 150 terabájtot, szalagra másoláskor pedig 100 százalékban kihasználja a hordozó teljesítményét. Ügyféltapasztalatok szerint az ETERNUS CS8000 akár 60 százalékkal csökkenti az összetett backup környezetek birtoklási összköltségét (TCO-ját), és hosszú távú megoldást ad a mentési, archiválás folyamatokhoz, még akkor is, ha a vállalatok újabb platformokat vezetnek be.

Kapacitás, teljesítmény és költség tekintetében az SSD, merevlemezes, szalagos és WORM adathordozók optimális keverékét kínálja, és gondoskodik a másolatszabályok érvényre jutásáról, beleértve a replikációt és a katasztrófa-elhárítást is. Az automatizált hordozóváltásnak köszönhetően a felhasználók mindig élhetnek a legfrissebb technológiák előnyeivel, a független minőségbiztosítás és a szalagok önjavító képessége pedig a hordozók kezelését is minden eddiginél könnyebbé teszi. Az összes adatra kiterjedő információs életciklus-kezelésnek (ILM) köszönhetően a vállalatok rendkívül hatékony működést, nullához közeli állásidőt érhetnek el, és automatikusan teljesíthetik a rugalmasan megválasztható szolgáltatási szinteket.

Az ETERNUS CS8000 egyedülálló módon lehetővé teszi egy rendszer két, egymástól akár 100 kilométerre levő helyszín közötti elosztását. Ebben a konfigurációban a gyorsítótár tükrözésével automatikusan másolatot készít minden adatról, így meghibásodás esetén a munkaterheléseket azonnal átirányítja a másik helyszínre. Az alkalmazások és az üzleti folyamatok még katasztrófahelyzetben is zökkenőmentesen futnak tovább, emberi beavatkozás nélkül. Bármely ponton következik be hiba, nem vezethet leálláshoz, mindez kimagaslóan hatékony és gazdaságos megoldást ad az üzletkritikus adatok non-stop, 24×7-es védelméhez.

A Fujitsu az ügyfelek visszajelzései és az IT üzemeltetés jó gyakorlata alapján sok éve folyamatosan fejleszti tárolómegoldását, az ETERNUS CS8000 így mára nemcsak rendkívül gyors és rugalmas, hanem ugyanennyire megbízható és gazdaságos központi adattárrá vált – ezt hazai népszerűsége is igazolja.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 

Ipar

Hankook Dynapro AT2 Xtreme: sokoldalú és tartós

A Hankook bemutatja új, nagyteljesítményű gumiabroncsát, a Dynapro AT2 Xtreme-et, amely minden terepre alkalmas, és amelyet kifejezetten a lakóautók, a klasszikus terepjárók és az építőipari szállítók sokoldalú használatára terveztek.

A négyévszakos gumiabroncs ötvözi a megbízható tapadást a vezetési kényelemmel és tartóssággal, évszaktól és útfelülettől függetlenül. Összesen 15 méretet kínálnak 15 és 17 col között, amelyek a klasszikus 4×4-es tartományt is lefedik. A Dynapro termékcsaládban továbbra is megtalálható a Dynapro AT2, amely 20 colig terjedő méretekben kapható, és így számos terepjáróhoz tökéletes.

„A Dynapro AT2 Xtreme termékkel megerősítjük pozíciónkat a növekvő terepjáró szegmensben azzal, hogy megbízható, tartós és kényelmes megoldást kínálunk a terep- és az országúti használat közötti váltáshoz”

nyilatkozta Jongho Park, a Hankook Tire Europe elnöke.

A Dynapro AT2 Xtreme univerzális modellként egészíti ki a Dynapro termékcsaládot, az úttestre specializálódott Dynapro HPX és az off-road Dynapro MT2 között. Megfelel a modern terepabroncsokkal szemben támasztott elvárásoknak, miközben kiválóan alkalmas mindennapi használatra. Ezt az innovatív futófelületi kialakítás és modern anyagkeverék kombinációja teszi lehetővé.

Megbízható és kényelmes

A gumiabroncs különleges vállidom-kialakítása mély oldalfalú blokkokkal megvédi a terepen a vágások és egyéb sérülések ellen. Ugyanakkor a kifinomult futófelületi alakzatok többirányú lamellákkal és barázdákkal biztosítják a lehető legjobb súrlódást – akár havon is. A Dynapro AT2 Xtreme 3PMSF-minősítéssel rendelkezik, így az abroncson megtalálható alpesi/hópehely szimbólum, ami azt jelenti, hogy kihívást jelentő téli időjárási körülmények között is használható. A különlegesen kialakított blokkszélek és az extra barázdák a futófelületi blokkok között csökkentik a menetzajt, valamint stabilizálják a futófelületet a kényelmes és biztonságos utazás érdekében.

Az újonnan kifejlesztett futófelületi keverék erőssége abban rejlik, hogy funkcionalizált polimereket tartalmaz, amelyek biztosítják az optimális szilikaelosztást, továbbá olyan integrált részecskéket, amelyek ellenállnak a deformációnak és a szélsőséges hőmérsékletnek, ezáltal javítva a tapadást. Az eredmény egy, még az elődjénél is hosszabb élettartam. A “Max Mileage” technológiának köszönhetően a Dynapro AT2 Xtreme rendkívül magas futásteljesítményt ér el.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Microsoft és Siemens összefogás

A nagyobb épületek – például kereskedelmi létesítmények, adatközpontok vagy felsőoktatási intézmények, – IoT-alapú működtetését könnyíti meg és optimalizálja a Microsoft és a Siemens új együttműködése.

A megállapodás lehetővé teszi a Siemens digitális épületfelügyeleti platformja, a Building X és a Microsoft Azure IoT Operations szolgáltatások közötti átjárhatóságot.

A Microsoft Azure felhőalapú szolgáltatásaihoz csatlakoztatott Siemens Building X platform és annak különböző, például energiagazdálkodást vagy karbantartást támogató alkalmazásai lehetővé teszik a jelenleg elkülönülten működő IoT-eszközök adatainak egységes kezelését. Ennek eredményeként az épületüzemeltetés különböző rendszerei egy közös, átlátható felületen integrálódnak, és válhatnak hatékonyabban irányíthatóvá.

Ezáltal olyan adatok integrálhatóak, mint például a fűtési, szellőzési és légkondicionáló (HVAC) rendszerekből érkező információk, a szelepek hőmérsékletének, nyomásának adatai vagy a beltéri levegőminőség különböző jellemzői. Így az ügyfelek saját épületeikre szabott energiafelügyeleti és optimalizálási beállításokat és karbantartási terveket alakíthatnak ki.

Az együttműködésnek köszönhetően az épületekben elhelyezett eszközök gyártófüggetlenül, egyetlen kattintással csatlakoztathatóak lesznek a felhőalapú rendszerekhez. A mostani az egyik első olyan integráció, amely tisztán nyílt ipari szabványokon – World Wide Web Consortium (W3C), Web of Things (WoT) és Open Platform Communications Unified Architecture (OPC UA) protokollokon – alapul a szolgáltatók között.

Így az integráció a korábbi, hasonló összehangolási megoldásokhoz képest a szükséges erőforrások akár 80 százalékának megspórolásával valósulhat meg.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Már nem elég beszélni róla: hét kiemelt fenntarthatósági téma szerepel a magyar vállalatok napirendjén

A jelentéstétel nemcsak jogi kötelezettséggel, hanem stratégiai előnnyel is jár – derül ki az EY friss tanulmányából, amely több mint 200 – köztük 16 magyar – vállalat első, uniós irányelvek (CSRD) szerint készült fenntarthatósági beszámolóját elemezte.

Az érintett cégek döntő többségének már van ESG felelőse és stratégiája. A társaságok átlagosan hét kritikus területet azonosítottak a működésük szempontjából.

A vizsgált jelentések terjedelme jelentős eltérést mutatott: a legrövidebb 33, a leghosszabb 412 oldalas volt, míg átlagosan 120 oldalt tettek ki. A legátfogóbb dokumentumok a pénzügyi szektorhoz köthetők, ahol a befektetői elvárások és a szabályozói megfelelés egyaránt részletes tartalmat követelnek meg. Az elemzett vállalatok közel fele, míg idehaza a cégek többsége (58%) már rendelkezik olyan belső jelentéstételi politikával, amely rögzíti, hogy a társaság miként készíti el a fenntarthatósági jelentéseit. Szinte az összes jelentéstevőnek (88%) van fenntarthatósági stratégiája, míg tízből nyolc cég rendelkezik dedikált ESG-felelőssel.

A társaságok átlagosan hét kiemelt területet határoztak meg a kettős lényegességi felmérés (Double Materiality Assessment, DMA) során, ami azt vizsgálja, hogy mely fenntarthatósági hatások jelentősek a vállalat, és annak értéklánca szempontjából, illetve milyen pénzügyi kockázatok és lehetőségek merülhetnek fel. Ezek közül az éghajlatváltozás jellemzően minden iparágban releváns volt, csak nagyon alapos indoklással hagyható ki, továbbá a saját munkaerőre és vállalatirányításra vonatkozó közzétételek is iparágtól függetlenül relevánsak. A körforgásos gazdaság, az értékláncban dolgozók, a fogyasztók és végfelhasználók, illetve a biológiai sokféleség és ökoszisztémák szintén lényeges témaként szerepeltek a 216 vállalat napirendjén.

„A CSRD-jelentések első alkalommal adnak képet az érintett vállalatok fenntarthatósági érettségéről. A következő lépés, hogy az adatalapú, stratégiai megközelítés a napi működés részévé váljon és a cégek kialakítsák az ehhez szükséges tartalmi és formai keretrendszert

– emelte ki Lukács Ákos, az EY Klímaváltozási és Fenntarthatósági üzletágának partnere.

„Ehhez elengedhetetlen a fenntarthatóság szervezeti integrációja, amihez a kulcs a közös célrendszer, az egyértelmű felelősségi körök és a világos ösztönzési folyamatok kialakítása”

– tette hozzá az EY szakértője.

A cégeknek a jelentéstételt üzleti szempontból is érdemes kiértékelniük, különös tekintettel a kettős lényegességi felmérésre. A sikeres adatszolgáltatáshoz elengedhetetlen a szervezeti és informatikai háttér megerősítése, a megfelelő belső kontrollkörnyezet kialakítása, valamint a komplex adatforrások – például az átállási tervek és klímakockázatok – hatékony kezelése. A cél a megfelelésen túl a fenntarthatósági teljesítmény javítása és az üzleti értékteremtés. Ezt az ESG-minősítések javításával, a zöld finanszírozási lehetőségek kiaknázásával és a kockázatok tudatos elhárításával érhetik el a döntéshozók.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Booking.com
 
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Advertisement Booking.com
 

Friss