Connect with us

Ipar

Fenntarthatóság magyar innovációval

Aston Martin szalon

A magyar tulajdonban lévő hardver- és szoftverfejlesztéssel foglalkozó technológiai vállalkozás, a Nective Kft. épületautomatizálási megoldásai jelentős előrelépést kínálnak az energiahatékonyság terén.

A Gablini Cégcsoport M3-as telephelyén, ahol a Nective Kft. épületautomatizálási rendszerét már bevezették, akár 30%-os energiamegtakarítás is elérhető. A bemutatóterem azért is érdemel különleges figyelmet, mert otthont ad az Aston Martin szalonnak, illetve a Lotus, Omoda, NIO, Kia, INEOS, Jaecoo, Nissan, Peugeot, Hyundai, LEVC autómárkáknak. Az üzlet intelligens vezérlése nemcsak az üzemeltetési költségeket csökkenti, hanem az ESG-elvek mentén támogatja a fenntarthatósági célokat.  Hozzájárul a károsanyag-kibocsátás mérsékléséhez, támogatja az adatvezérelt döntéshozatalt, valamint a dolgozói komfortot. A magyar KKV teljes egészében saját fejlesztésű technológiai megoldásokat alkalmaz, ezáltal biztosítja a cég a maximális működési hatékonyságot és a teljes testreszabhatóságot.

Fenntarthatóság az épület automatizációban

A Nemzetközi Energiaügynökség adatai szerint az építőipar kibocsátása 2024-re új csúcsokat döntött. A klímavédelmi szabályozások szigorodása, a fenntarthatósági elvárások növekedése és a gazdasági hatékonyság iránti igény miatt az épületautomatizálási megoldások egyre nagyobb szerepet kapnak.

A Nective rendszere az épületautomatika powerhouse-a

A Nective saját fejlesztésű technológiáinak köszönhetően a rendszer minden eleme – a hardver, a szoftver és a felhasználói felületek – házon belül készülnek, ami gyors kommunikációt és gördülékeny támogatást garantál. A saját fejlesztés előnye, hogy lehetőséget nyújt egyedi, testreszabott megoldások kialakítására, miközben a teljes rendszer minősége is biztosított. Ez a megközelítés a céget az épületautomatizálás meghatározó szereplőjévé teszi.

Skálázhatóság és rugalmasság – Vezérlés a rendszer lelke

A Nective rendszere skálázható, így a hely és az igények függvényében tetszőleges számú modullal bővíthető, mely több mint 20 különféle funkció vezérlésére alkalmas. Az elosztott intelligencia révén a rendszer egyes moduljai függetlenül működnek. Így például, ha egy vezérlőmodul, mint a világítás vezérléséért felelős egység meghibásodik, a többi modul – mint a fűtés, hűtés, szellőzés vagy a redőnyök – továbbra is zavartalanul üzemelnek, ezáltal biztosítva a rendszer folyamatos megbízhatóságát és rugalmasságát.

Az eszközök programozásánál a svájci bicska elve érvényesül

A Nective moduljainak beüzemeléséhez nincs szükség programozóra, egyszerűen telepíthető, felhasználói felülete gyors és kényelmes kezelhetőséget biztosít. Az előre beállított funkciók pedig minimalizálják az emberi hibák kockázatát, ezzel időt és karbantartási költségeket takarítva meg.

Adatvezérelt döntéshozatal az ESG riportok szolgálatában a Nective rendszereivel

Az ESG-jelentéstétel egyik legnagyobb kihívása a pontos és megbízható adatok összegyűjtése, amelyben az épületautomatizálási és épületfelügyeleti rendszerek hatékony támogatást nyújthatnak.

Az automatikus adatgyűjtés csökkenti a hibalehetőségeket, biztosítva a folyamatos információáramlást, amelyek segítenek az energiafelhasználás és az üvegházhatású gázok kibocsátásának nyomon követésében. Az intelligens fogyasztási és szenzoradatok részletes grafikonokon jelennek meg, amelyek akár 15 perces idősávokban is értelmezhetők, biztosítva a pontos és átlátható információkat.

A Nective épületautomatika rendszerek lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy adatvezérelt döntéseket hozzanak az energiafogyasztás és a fenntarthatóság teljesítményének elemzésével. A gyűjtött adatok segítenek azonosítani a fenntarthatósági szempontból kritikus területeket, így a cégek célzott intézkedéseket hozhatnak az ESG-teljesítmény javítására.

Zöld megoldások és innováció a Nective rendszereivel a Gablini telephelyén

A Gablini Cégcsoport M3-as telephelye, amely 2000 m²-es alapterületével hat, egyenként 300-350 m²-es szalonra tagolódik, különleges figyelmet érdemel az Aston Martin, valamint a Lotus, Omoda, NIO, Kia, INEOS, Jaecoo, Nissan, Peugeot, Hyundai, LEVC autómárkák miatt. Az Aston Martin bemutatóterem jelentőségét a cég Közép-Európában egyedülálló forgalmazási joga adja, míg az épületautomatizálási rendszert a Nective Kft. építette be.

Okos rendszerek az ESG-elvárások teljesítéséért a Gablini telephelyén

A Nective Kft. épületautomatizációs megoldásainak köszönhetően a Gablini Cégcsoport M3-as telephelyén jelentős energia- és üzemeltetési hatékonyság érhető el. Az automatizált rendszerek bevezetése nemcsak a működés rugalmasságát és kényelmét növelik, hanem jelentős mértékben hozzájárulnak a fenntarthatósági célok eléréséhez is.

Takács János, a Gablini Cégcsoport üzemeltetési vezetője

Az automatizált világítás és a precízen vezérelt hűtés-fűtés rendszerek révén a Gablini Cégcsoport M3-as telephelye éves szinten 20%-os energiamegtakarítást ér el. Ez jelentős előrelépés a működési költségek csökkentésében, valamint a környezeti terhelés mérséklésében. „A világítás automatikus időzítése tovább növeli a hatékonyságot, hiszen havi szinten körülbelül 450 üzemóra takarítható meg, így az energiafelhasználás szorosabban igazodik a tényleges szükségletekhez.” – mondta Takács János, a Gablini Cégcsoport üzemeltetési vezetője.

A rendszer képes azonnal reagálni az időjárási változásokra és a napszakokra, így garantált a maximális hatékonyság és az energiafelesleg minimalizálása, amely kulcsfontosságú az ESG-célok elérésében.

Maximális komfort, minimális energiafelhasználás: üzemidő-optimalizálás a Nective rendszereivel

Mennyezeti fan-coil

A szalonban a beépített automatikának köszönhetően a kézi beavatkozások száma gyakorlatilag nullára csökkent, miközben a hőmérséklet-szabályozás példátlan precizitással működik. A hőmérséklet-ingadozás teljesen megszűnt, ami nemcsak az optimális komfortérzetet garantálja, hanem az energiafelhasználás maximalizált hatékonyságát is biztosítja. A mennyezeti fan-coilokkal végzett hűtés-fűtést a szalonban elhelyezett, a Nective által kalibrált hőmérséklet-szenzorok vezérlik. Ezek valós idejű mérése alapján a rendszer automatikusan indítja a szükséges hőelvonási vagy hőleadási folyamatokat, biztosítva az optimális hőmérsékletet és a helyiségben tartózkodók komfortérzetét. A kommunikációt Nective LAN modulok biztosítják, míg a méréseket és a szabályzást termosztát, valamint a cég által beszerzett, megbízható hőmérséklet- és egyéb érzékelők végzik.

Az Aston Martin szalon

Modularitás és ügyfélközpontú megoldás A Nective rendszer moduláris felépítése lehetővé teszi a könnyű bővíthetőséget és testreszabhatóságot. A Gablini M3 telephelyén 16 darab Nective Light modult telepítettek és kalibráltak az adott igényekhez. A felhőalapú épületfelügyeleti rendszer biztosítja a távoli hozzáférést és az adatvezérelt döntéshozatalt, amely további hatékonyságot eredményez az üzemeltetésben. A gyártók által előírt LUX-értékek pontos beállítását a Nective rendszere képes finomhangolni, amely támogatja a világítótestek dimmelhetőségét is. Ez lehetővé teszi, hogy a fényerősséget %-os értékekkel szabályozzák, az igényekhez és a környezethez igazítva. „A rendszer egyik legnagyobb előnye, hogy nemcsak a világítást, hanem a fűtési rendszert is vezérelni tudom. Szcenáriók alapján előre meghatározhatom az időprogramot, így nem kell manuálisan lekapcsolnom az eszközöket – ha valaki esetleg bekapcsolva hagyja őket, a rendszer egy mozdulattal mindent letilt. Mindezzel pénzt, időt és erőforrást spórol meg a cég.” – osztotta meg tapasztalatait Takács János, a Gablini Cégcsoport üzemeltetési vezetője.

Smart&Easy: A jövő épületüzemeltetése már ma

A Nective rendszere nem csupán technológiai újítás, hanem egy olyan megoldás, amely egyszerűen és megbízhatóan szolgálja a fenntarthatósági és a gazdasági szempontokat. Az energiahatékonyság, a minimális hibalehetőség és a gyors megtérülés miatt egyre több vállalat választja az okosépület-megoldásokat. A Nective Kft. innovációi az ESG irányelvek mentén segítik az iparág fejlődését, és hozzájárulnak egy fenntarthatóbb, gazdaságilag életképesebb jövőhöz, amelyben az energiahatékonyság és a környezettudatos gondolkodás kéz a kézben jár.

Stocker Bence, a Nective Kft. ügyvezető igazgatója

„Az automatizált épületek szorosan kapcsolódnak az ESG (Environmental, Social, Governance) célokhoz, hiszen elősegítik a fenntarthatóságot és erősítik a társadalmi felelősségvállalást. A Nective adatvezérelt automatizálási megoldásai hatékony eszközként szolgálnak az építőipar karbonlábnyomának csökkentésében, valós idejű energiafogyasztási adatok gyűjtésével és az energiaigényes berendezések, például világítás, fűtés és hűtés automatikus szabályozásával. Az egyszerű, átgondolt, megbízható rendszernek és szemléletünknek hála kialakult egy nagyon jó partneri viszony az ügyféllel, ami megnyitotta a kapukat a szélesebb körű együttműködés előtt.”

emelte ki Stocker Bence, a Nective Kft. ügyvezető igazgatója.

A beruházási költségek jellemzően 2-4 év alatt térülnek meg, miközben a rendszer folyamatos üzemeltetése és fejlesztése minimalizálja a rezsiköltségeket és a karbantartási igényeket. A Nective rendszerei nemcsak környezetbarátabbá, hanem gazdaságilag fenntarthatóbbá, komfortosabbá is teszik az épületeket, hozzájárulva az ESG-elvek megvalósításához.

„A Nective mellett döntöttünk, mivel a választásunk során elsődleges szempont volt, hogy egy magyar vállalkozást támogassunk. A cég által kínált kiváló partneri viszony, valamint a rendszer kiemelkedő megbízhatósága meghatározó szerepet játszott a végső döntésünkben.”

zárta gondolatait Takács János.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Ipar

Kiberbiztonsági ellenőrzés CNC gépekhez

Hálózatban – Napjainkban a gyártási folyamatok egyre nagyobb mértékben támaszkodnak a digitális technológiákra, ami számos előnyt kínál a hatékonyság és a pontosság terén, ugyanakkor a CNC gépek hálózatba kapcsolása növeli a kibertámadások kockázatát.

A digitalizáció és a hálózatépítés terjedése sebezhetőbbé teszi a CNC szerszámgépeket a manipulációval és a kibertámadásokkal szemben. A támadók gyakran érzékeny és bizalmas adatok, például CNC-programok eltulajdonítására törekednek, különösen a repülőgépiparban és a védelmi iparban. Emellett a kibertámadásokat szabotázsra is felhasználhatják, ami komoly veszélyt jelenthet a gyártási folyamatokra. Egy sikeres kibertámadás komoly anyagi károkat okozhat, és akár a termelés teljes leállását is eredményezheti. Különösen a kisebb vállalatok számára jelenthet létfontosságú kérdést a megfelelő kiberbiztonsági intézkedések bevezetése.

A döntéshozók egyre szigorúbb szabályozásokat vezetnek be, valamint iránymutatásokat dolgoznak ki a kiberbiztonsági intézkedések hatékony végrehajtására. A CNC szerszámgépek üzemeltetőinek proaktív lépéseket kell tenniük annak érdekében, hogy a termelési infrastruktúra biztonságos és zavartalan maradjon.

A következőkben bemutatjuk a CNC gépek védelmére vonatkozó legfontosabb biztonsági lépéseket, melyekkel minimalizálhatók a kockázatok, és biztosítható a gyártási folyamatok zavartalan működése.

  1. Védelem a jogosulatlan hozzáférés ellen

A CNC gépek működésének védelme érdekében elengedhetetlen a hozzáférések szabályozása. A Siemens megoldásai lehetőséget biztosítanak a személy- és tevékenység specifikus jogosultságok kezelésére. A CNC gépek beépített felhasználókezelő rendszere lehetővé teszi az egyedi jogosultságok beállítását. Lehetőség van a gépek integrálására nagyobb, központilag kezelt rendszerekhez, például Active Directory-hoz, amely egyszerűsíti a jogosultságok kezelését és növeli a biztonságot.

  1. Bizalmi kapcsolat a CNC hardverkomponensek között

A CNC rendszerek gyakran több hardverkomponenst tartalmaznak, amelyek közötti biztonságos kommunikáció elengedhetetlen. A Siemens megoldásai tanúsítványokat használnak a CNC-PC közötti kapcsolat hitelesítésére, amely biztosítja a zárt rendszerben történő adatcserét.

  1. Hálózatbiztonság szegmentálással

Az iroda- és gyártási hálózatok elkülönítése kulcsfontosságú a kibertámadások kockázatának csökkentésében. A termelési és irodai hálózatok közötti szigorú elválasztás minimalizálja az esetleges támadások terjedését. A Siemens ipari megoldásai külön hálózati szegmenseket hoznak létre, így biztosítva a különböző eszközök elkülönített kommunikációját.

  1. Cellavédelem és tűzfalak alkalmazása

A hálózati infrastruktúra védelme érdekében a Siemens SCALANCE tűzfalakat és VPN eszközöket kínál. Az egyes gyártási egységeket külön védelmi zónákba szervezi, amely megakadályozza az illetéktelen hozzáférést. A biztonságos, titkosított távoli hozzáférést VPN kapcsolatokkal lehet biztosítani, ezzel védve az érzékeny adatok átvitelét.

  1. Biztonságos kommunikációs protokollok használata

A régi, sebezhető hálózati protokollok használata jelentős kockázatot hordoz. Az elavult SMB V1 helyett a Siemens az SMB V3 (Windows) vagy az NFS V4 (Linux) protokollok használatát javasolja a biztonságos adatcsere érdekében.

  1. CNC folyamatadatok védelme

A CNC gépekből származó adatok védelme kiemelten fontos a gyártási folyamatok zavartalansága érdekében. Az OPC UA protokoll használata biztosítja a megbízható és titkosított kommunikációt a CNC gépek és a külső szoftverek között.

  1. Biztonságos távoli elérés biztosítása

A távoli karbantartás lehetőséget ad a gyors hibaelhárításra, ugyanakkor a nem ellenőrzött hozzáférés komoly veszélyforrás lehet. VPN-alapú megoldásokkal a SINEMA Remote Connect és a SCALANCE ipari routerek segítségével a távoli elérés biztonságosan kezelhető.: A Siemens felhőalapú hozzáférése, a Manage MyMachines / Remote megoldás lehetőséget ad a távoli hozzáférésre egy biztonságos, titkosított felhőalapú rendszeren keresztül.

  1. Rendszerintegritás ellenőrzése

A szoftverek és a vezérlők védelme alapvető a manipuláció megelőzése érdekében. A CNC gépek biztonságos indítása a Secure Boot alkalmazásával megakadályozza a nem hitelesített szoftverek futtatását. Emellett a Siemens jelszavas védelmet és titkosítást kínál a PLC adatok biztonságának növelésére.

  1. Adattitkosítás alkalmazása

A CNC gépeken tárolt érzékeny adatok védelmére titkosítási megoldásokat kell alkalmazni. A SIMATIC IPC-modulok használata lehetőséget biztosít az adatok titkosítására a működés során és az eszközök selejtezésekor is.

  1. Események monitorozása és naplózása

A biztonsági események nyomon követése és naplózása elengedhetetlen a gyors reagálás érdekében. A CNC gépek biztonsági eseményei naplózhatók és egy központi Syslog szerverre továbbíthatók, így biztosítva a folyamatos felügyeletet.

A kiberbiztonsági fenyegetések folyamatosan nőnek, ezért a CNC gépek védelmére irányuló intézkedéseket rendszeresen frissíteni kell. A Siemens azt javasolja, hogy a vállalatok mindig a legújabb biztonsági megoldásokat alkalmazzák, és kövessék az iparági szabványokat, például az ISO 27001-et, hogy minimalizálják a kibertámadások kockázatát.


A Siemens „Defense in Depth” megközelítése

Az ipari üzemek átfogó védelme érdekében a kibertámadásokkal szembeni védekezést minden szinten egyszerre kell megvalósítani – az üzemi szinttől a terepi szintig, az adat-hozzáférés szabályozásától a másolásvédelemig. A Siemens erre a célra a „Defense in Depth” elnevezésű mélységi védelmi stratégiát kínálja, amely egy átfogó kiberbiztonsági koncepcióként szolgál. Ez a megközelítés tökéletesen illeszkedik az ISA99 / IEC 62443 ipari biztonsági szabványokhoz, amelyek vezető iránymutatásként szolgálnak az ipari automatizálás területén.


www.siemens.hu


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Mozgásban a vegyipar – a siker kulcsa a logisztika lehet

A vegyipar nem napjainkban éli virágkorát az Európai Unióban.

Az iparág termelése lassan, de egyértelműen csökken, és bár a bevételei ennek ellenére kis mértékben emelkedtek az elmúlt öt évben, a korábban vegyipari exportőr Unió mára importőrré vált. Az ágazat Magyarországon nagyon hasonló görbét írt le, 2018 és 2024 között hazai termelése mintegy 7 százalékkal csökkent. Nem új keletű feltevés, hogy a kedvezőtlen trendeken a vegyipari szolgáltatásokra szabott logisztika változtathat – egy a Dachser felkérésére készült új, németországi kutatás azt vizsgálta, pontosan milyen elvek mentén lehet elérni ezt. Innováció, alkalmazkodás, modern technológia és mindennek kiindulópontja, az ember szükséges hozzá, mondják az eredmények.

A magyar vegyipar hozzájárulása a GDP-hez általában 3-5 százalékra tehető, és a feldolgozóipar mintegy ötödét képviseli az ezen a területen dolgozó több mint 1500 cég – az ágazat nagysága és jelentősége vitathatatlan. Az elmúlt években a hazai vegyipart – ahogy az unióst is – komoly megrázkódtatások érték az egekbe szökő energiaárak, a bérek a termelés volumenénél erőteljesebb emelkedése vagy akár a háború miatt elveszített piacok formájában. Mindezek ellenére az ágazat mutatói nem romlottak jelentősen, a veszteséges vállalatok aránya alig nőtt, ami a terület alkalmazkodóképességét jelzi.

A Dachser Chem Logistics szakemberei jó ideje hangsúlyozzák, hogy az iparágra szabott logisztikai megoldások javíthatják a vegyipar versenyképességét, és ezt a véleményüket a közelmúltban egy, az ágazatot részletesen elemző német kutatás is alátámasztotta. Az iparági szakértők bevonásával készült tanulmány a vegyipar előtt álló legnagyobb kihívásokat és azok lehetséges megoldásait is felsorolja. Megállapításai az uniós és német piaccal szorosan kapcsolódó magyar vegyiparra is érvényesek lehetnek, az alábbiakban bemutatjuk ezért a legfontosabbakat.

Az ágazat legnagyobb kihívásai:

  • Társadalmi szempontból: bár az iparági szereplők igyekeznek javítani a vegyipar általános reputációján, a szakképzett munkaerő hiánya különösen érzékenyen érintheti a jövőben a vállalatokat.
  • Technológiai szempontból: az infrastrukturális kihívások folyamatosan nőnek – megoldást a digitalizáció és az automatizáció jelenthet, amelyek révén az érintett vállalatok növelni tudják hatékonyságukat és versenyképességüket.
  • Gazdasági szempontból: az elemzés azt mutatta, hogy az ágazatban az ömlesztett termékekre összpontosító cégeknél várhatóan csökkenő, míg a csomagolt áruk és kiegészítő szolgáltatások esetében növekvő volumen lesz jellemző.
  • Politikai szempontból: a (kereskedelmi) konfliktusok megoldása, a magas energiaköltségek csökkentése és a klímasemlegesség elérése felé vezető úton számos akadály merülhet fel. Míg egyes vállalatok számára ez a teher kezelhető lesz, mások számára elfogadhatatlan költségnövekedéshez vezet majd.

A kihívások áttekintése mellett a tanulmány ajánlásokat is megfogalmazott a vegyipari logisztika számára azzal a céllal, hogy segítse az iparág fejlődését, visszatalálását ahhoz a meghatározó szerephez, amelyet évtizedek óta betöltött Európában:

  • A logisztika (ahogy eddig is) csak és kizárólag az emberek révén lehet sikeres. A munkaerő-toborzásba és -megtartásba mindenképpen érdemes invesztálni, mert hosszú távú versenyelőny érhető el vele.
  • Az innováció előny – a logisztikai újítások kutatása és ezek alkalmazása biztosíthat jó pozíciókat a nemzetközi piacon.
  • Az automatizáció és a digitalizáció a vegyipari logisztikában is megkerülhetetlen, mert ezek képesek növelni a vegyipar ellenállóképességét és teljesítményét.
  • A vegyipar átalakulás előtt áll, amely egészen biztosan megköveteli majd a logisztikai hálózatok és szolgáltatások újraszerveződését és alkalmazkodását.
  • A klímaváltozás és az energiafelhasználás átalakulása stratégiai irányváltásra kényszeríti a vegyipari vállalatokat. A kapcsolódó logisztikának időjárásálló folyamatokat kell kidolgoznia, és fel kell készülnie az esetleges korlátozásokra az energiafelhasználás területén.
  • A vegyipari vállalatoknak meg kell találniuk a helyüket az egyre feszültebbé váló multilaterális világban: a regionalizálódás irányába mutató tendencia a tengerentúli export csökkenését eredményezi a növekvő verseny miatt. A fennmaradó globális ellátási láncokat szilárdabb keretek között, átfogó együttműködéssel, új megközelítésekkel és modern technológiákkal kell működtetni.

A Dachser a világ egyik vezető vegyipari logisztikai vállalata, és a cég Chem Logistics üzletágának szakemberei az ügyfelek munkájának támogatása érdekében fontosnak tartják a jövő tendenciáinak, feladatainak megismerését. A fenti elemzés nemcsak ebben nyújtott segítséget számukra és ügyfeleik számára, hanem az is megmutatta: a sikeres vegyipar egyik legfontosabb pillére a jól működő vegyiáru-logisztika.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading

Ipar

Többéves fejlesztés indul a német vasúthálózatnál

Modernizálják az energetikai hálózatüzemeltetést.

Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.

A fejlesztés központi elemét a meglévő Siemens-hálózatirányítási rendszer korszerűbb verzióra cserélése képezi. A Siemens Spectrum Power 7 szoftverrendszer bevezetésén túl számos új alkalmazást és optimalizálási funkciót is tartalmaz a modernizálási projekt. Ezek közé tartozik például egy teljesen integrált adattárház a hosszú távú archiváláshoz, hardver-, szerver- és hálózati komponensek, dedikált képzési rendszerek, valamint a Siemens Gridscale X szoftverportfólióhoz tartozó PSS®SINCAL tervezőszoftver is. A rendszer emellett folyamatos frissítéseket fog kapni, hogy mindig megfeleljen a legújabb biztonsági követelményeknek.

A DB Energie és a Siemens hosszú távú partnerségén alapuló beruházás segít majd a növekvő hálózati komplexitás, valamint az esetleges rendellenességek és biztonsági fenyegetések hatékony kezelésében. Eközben egyszerű használatot biztosít az üzemeltetőknek, és támogatja a vasúti vállalat klímasemlegessé válását azáltal, hogy megkönnyíti a zöldáram-használatot és a dízel üzemanyagok kivezetését.

A DB Energie-nél nemrégiben zárult egy másik, modernizációs projekt: 2025 januárjában a költséghatékony energiaellátás, valamint a hálózati generátor optimális használatát biztosító Siemens hálózati vezérlőegységet állítottak üzembe.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Continue Reading
Advertisement Hirdetés
Advertisement
Advertisement Hirdetés

Facebook

Advertisement Hirdetés
Advertisement Hirdetés

Ajánljuk

Friss