Gazdaság

Ezért fontos az IoT-ra is gondolni a B2B marketingben

B2B marketing

Az IoT, azaz a „dolgok internete” a modern kor egyik meghatározó vívmánya. Az összekapcsolt eszközök már a hétköznapi életünkben is fontos szerepet töltenek be, legyen szó az okostelefonokról vezérelhető klímákról, vagy épp a felhőben tárolt fényképekről. Azonban ezt a technológia nem csak a fogyasztói életvitelben hasznos, hanem a különböző B2B marketinges stratégiákban is kiváló eszköznek bizonyult az elmúlt évek során.

A legtöbben bele sem gondolnak, hogy a dolgok internetéhez kapcsolódó „dolgok” többsége nem is az otthonokban található, hanem a nagyobb cégek irodáiban, gyáraiban, az egészségügyi központokban és egyéb intézményekben, amelyek robosztus technológiai hátteret igényelnek.

Szóval mit tehetnek az IoT technológiák B2B céged marketingjéért? Az alábbiakban erről olvashatsz.

Végre megoldódhat a B2B egyik legnagyobb problémája

Az IoT nem csak a B2B folyamatokat korszerűsítheti, hanem új lehetőségeket is szerezhet a más cégekkel üzletelő vállalatok számára. Az IoT rengeteget segíthet a B2B cégeknek a megfelelő időzítésben, ami egy rendkívül fontos tényező minden B2B erőfeszítéshez. Az IoT lehetővé teszi, hogy egy cég a legideálisabb időben vehesse fel a kapcsolatot ügyfeleivel. Mi több, a B2B cégek azonnali hozzáférést szerezhetnek olyan adatokhoz, amelyekkel hatékonyabbá tehetik utánkövetési stratégiáikat. Ehhez csupán egy stabil internetkapcsolatra van szükség, ami a legtöbb cégnél egyébként is adott.

Az IoT segítségével a B2B cégek odaadásukat is bizonyíthatják ügyfeleiknek. A digitális korban könnyedén nyomon követhető a termékek és szolgáltatások élettartama vagy előfizetési ideje – egy B2B cég tehát automatikus emlékeztetőket küldhet ügyfelei számára, amikor ideje lecserélniük egy terméküket, vagy megújítani egy előfizetésüket.

A B2B marketing egyik fő hiányossága, hogy nehéz megtalálni a legjobb időpontokat az ügyfelekkel való kapcsolatteremtésre. Az IoT segíthet áthidalni ezt a szakadékot, mielőtt egy cég fontos ügyfeleket veszítene el.

Hatékonyabb működést biztosít

Egy jó marketingstratégia nem csak egyszerű implementációt biztosít, hanem a rendszeres karbantartásokat is egyszerűbbé teszi.

A dolgok internete egy költséghatékony megoldás, amely egyrészt csökkenti a költekezést, másrészt pedig rengeteg időt is megspórolhat az ügyfelek számára, hiszen kevesebbet kell várniuk a karbantartási vagy javítási munkálatokra. Mindez rengeteget dob a hatékonyságon, ami minden B2B cég számára fontos szempont.

Egy ipari légkondicionálókkal foglalkozó cég például szenzorokat építhet egységeibe, amelyek rendszeresen jelzik hatékonyságukat és állapotukat a gyártónak. A cég így tudni fogja, hogy egyes telepek egységei mikor igényelnek karbantartást, megelőzve ezzel a későbbi drága, körülményes cseréket. Ez pénzt spórol meg az ügyfélnek is, aki így sokka elégedettebb lesz a cég munkájával.

Új lehetőségeket kínál a véleménykutatás terén

Az üzleti világ rohamléptekkel igyekszik integrálni a legújabb technológiai megoldásokat, hogy felzárkózhasson a digitálisan naprakész ügyfelek igényeihez. A dolgok internete is ezek közé tartozik.

Egy B2B marketingstratégiának manapság fontos kitérnie arra is, hogy milyen kommunikációs módszereket kell modernizálnia az átállás során. Ilyenek például az ügyfeleknek küldött felmérő kérdőívek. A dolgok internete egy hasznos eszköz a termékek teljesítményének, élettartamának, illetve felhasználási módjainak nyomon követésére. Habár egy cég némi alapvető információhoz hozzájuthat ugyan egy hagyományos felméréssel, a technológiai újítások új lehetőségeket is nyújtanak a B2B vállalatok számára.

Könnyebb például számontartani, hogy egy ügyfél mennyire kedvel egy terméket, milyen sűrűn és hogyan használja azt, illetve, hogy milyen gyakran van szüksége a készletek feltöltésére. A dolgok internete gyökeresen megváltoztatta azt, hogy a termékeket hogyan reklámozzuk, értékesítjük, illetve tartjuk karban. Ami azonban talán még fontosabb, hogy ezen információk birtokában a B2B cégek tudni fogják, hogy min és hogyan érdemes javítaniuk a jövőben.

Az IoT képes összefogni azokat az eszközöket, amiket az ügyfelek használnak, és egyetlen felületen számontartani ezeket a trendeket.

Gyorsabbá és hatékonyabbá teszi az ügyfélkezelést

A világ legnagyobb és legsikeresebb cégei azért képesek megőrizni vezető pozícióikat, mert profin értenek az adatkezeléshez. Pontosan tudják, hogyan állítsanak össze valósághű perszónákat ügyfeleik adataikból, amelyeket aztán még pontosabb célzású hirdetések létrehozásához használhatnak fel.

A dolgok internete azért olyan hatékony az ügyfélkapcsolatok nyomon követésére és kezelésére, mert rendkívül gyors – egy cég szinte varázsütésre hozhat létre részletes ügyfélprofilokat a megszerzett adatok alapján.

A dolgok internete az első kapcsolatteremtési ponttól kezdve nyomon követi az ügyfelek utazását, és ezek az adatok aranyat érnek egy B2B marketinges számára.

Gazdaság

A Hankook az idei Aranylabda hivatalos szponzora

A labdarúgás legrangosabb egyéni díja egyesíti erőit a Hankookkal: a gumiabroncsgyártó-vállalat lett az idei Aranylabda díjátadó hivatalos szponzora.

Az Aranylabdát világszerte a férfi és női profi labdarúgók teljesítményének legnívósabb elismeréseként tartják számon. A 68. díjátadó gálát 2024. október 28-án rendezik meg a Théâtre du Châtelet épületében, a francia főváros, Párizs szívében.

A partnerség értelmében mindkét fél használhatja a másik márka logóját, és a Hankook emblémáját a vörös szőnyeg mentén és a sajtóterületen is jól láthatóan elhelyezik. Emellett az UEFA és a Hankook csatornáin folytatott digitális tevékenységek célja, hogy tovább erősítsék a szurkolók márkahűségét.  2024 óta az UEFA, a France Football és a L’Équipe médiavállalatok tulajdonosa, a Groupe Amaury közösen ítélik oda az Aranylabdát. Az elismerést 1956 óta adják át.

“Hivatalos szponzori szerepvállalásunk az Aranylabda díjátadón logikus folytatása az UEFA-val való sokéves gyümölcsöző együttműködésnek”

– nyilatkozta Sanghoon Lee, a Hankook Tire Europe elnöke és COO-ja.

„Ez a partnerség testesíti meg a tökéletes egymásra találást a nemzetközi szponzorációs stratégiánkban, amelynek mindig a Hankook prémium márkaként való pozícionálása volt a középpontban. A labdarúgás továbbra is a legnépszerűbb sport Európában, és emberek millióit köti össze. Büszkék vagyunk arra, hogy részesei lehetünk ennek.”

Globális szponzorációs stratégia a piac erősítéséhez

A Hankook Tire szponzorációs stratégiája világos megközelítést követ, amely globális, európai és nemzeti szinten is jelentős partnerségeken alapul. A hangsúly az olyan széles hatósugarú, első osztályú platformokon van, mint az ABB FIA Formula E világbajnokság, az UEFA Európa Liga és Konferencia Liga, vagy a Borussia Dortmund labdarúgóklub. Ezeknek a partnerségeknek a célja, hogy világszerte erős jelenlétet teremtsenek, és egyúttal különböző célpiacokat szólítsanak meg. Különösen az UEFA-val való partnerség nyújt lehetőséget arra, hogy a márka aktívan megjelenjen a legfontosabb európai piacokon.

A legjobb férfi és női labdarúgók díjazása mellett a Ballon d’OrTM hét további kategóiában is oszt ki díjakat a labdarúgás területén elért eredményekért. Az idei év újdonsága az Év férfi labdarúgó edzője és az Év női labdarúgó edzője, amelyekkel az edzők a pályán elért sikerekhez való értékes hozzájárulását díjazzák.

Link a Ballon d’OrTM hivatalos videójához: https://www.uefa.tv/video/vod/540365/


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Gazdaság

Egyre kedveltebbek az energiahatékony ingatlanok

Két régióban, valamint a családi és társas házak esetében is javultak az energiahatékonysági mutatók a tavalyi felmérés óta – ismertette az Otthon Centrum Holding Investment Solutions (OCS) üzletágigazgatója az Energetikai Iránytű legfrissebb megállapításait.

Az idén értékesített lakóingatlanok fajlagos hőveszteségének átlaga a tavalyihoz hasonló eredményt hozott, ám két szegmensben javulást tapasztaltunk – kommentálta Tóth Csaba, az Otthon Centrum Holding Investment Solutions (OCS) üzletágigazgatója a IV. Energetikai Iránytű eredményeit. A felmérés az év első félévben az Otthon Centrum hálózatának közreműködésével értékesített ingatlanok összesítése alapján határozta meg a különböző ingatlantípusok átlagos hőveszteségi mutatóit. A szakember elmondta, a családi házak fajlagos hőveszteség tényezője idén kedvezőbb volt a tavalyi átlagnál, és az 1,12-es átlagérték 0,95 W/m3K-re csökkent. Az ikerházaknál, sorházaknál néhány tizedet romlott a tavalyi második féléves felméréshez képest az idei érték, míg a társasházi lakások valamivel fenntarthatóbbnak bizonyultak, a 0,41 W/m3K átlaga a tavalyi 0,44 W/m3K-hez képest javuló tendenciát mutatott. Ugyanakkor Tóth Csaba leszögezte, az adatsort az értékesített ingatlanok összetételhatása is befolyásolta.

Az energetikai tanúsítás során az épületek energetikai jellemzőit vizsgálták, s a besorolás az ingatlan becsült energiaigénye, szén-dioxid-kibocsátása, fűtéstípusa és melegvízhasználata alapján történt. Az épületekre számított fajlagos hőveszteség tényező azt mutatja meg, hogy a gépészet nélküli ingatlan önmagában mekkora hőveszteséggel üzemeltethető, azaz, mennyire korszerű maga a szerkezet.

A legkedvezőbb mutatókkal idén is a Nyugat-dunántúli (Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala vármegyében), valamint a Közép-magyarországi régióban (Pest vármegyében) értékesített ingatlanok büszkélkedhettek. Mindkét országrészben jelentős javulást mért az OC az összesített energetikai jellemzők, valamint a fajlagos hőveszteség terén, ami azt mutatja: a piacra került ingatlanok korszerűbbek voltak az előző félévben értékesítetteknél.

A legmagasabb, legkedvezőtlenebb érték a Dél-Alföld régióban mutatkozott az ingatlanok átlagos fajlagos hőveszteség tényezője, és az összesített energetikai jellemzők terén. A sorrend változott tavaly óta, akkor még az Észak-Alföldön volt a legrosszabb ez az érték.

Az OCS PEI értéke az idei első félévi tanúsítások alapján a főváros budai kerületeiben volt a legalacsonyabb, a tavalyi 88,7 százalékhoz képest 86 százalékra javult. A főváros belső kerületeiben viszont romlott a helyzet: a tavalyi második félévben mért 99,8 százalékos érték az idei első félévre lényegesen kedvezőtlenebb 113 százalékra emelkedett, míg a régióközpontokban a tavalyi 93,2 százalékról 97,1 százalékra nőtt.

Tóth Csaba elmondta, minél több a környezetével közvetlenül érintkező felülete van egy lakóegységnek, annál nagyobb az összes lehűlő felülete, ennélfogva nagyobb a hővesztesége is. Ha ez a geometriai adottság ráadásul még korszerűtlen szerkezettel is társul, akkor a hőveszteség még nagyobb lesz. „Ez a magyarázata, hogy a családi háznak jóval magasabb a hőveszteségi tényezője egy iker- vagy társasházi lakásnál” – magyarázta a szakember. Minél kisebb a lehűlő felület, annál kedvezőbb a hőveszteség mértéke, például egy ikerház esetén az épület egyik oldala védett, hiszen a szomszédos ikerház-egység fűtött helyiségeihez kapcsolódik. A társasházaknál az épületen belüli elhelyezkedéstől függ, hogy hány oldalról védett a lakás. Ugyanakkor a hőveszteséget nem csak az elhelyezkedés, de a lakás mérete is befolyásolja. Minél nagyobb alapterületű és belmagasságú egy lakás, a geometriából fakadóan annál nagyobbak a lehűlő felületei.

Ugyanakkor az épület formája mellett nagyon nagy jelentősége van a felhasznált építőanyagoknak és az építési technológiának is. Az elmúlt évtizedben épült lakóingatlanok a korábbi évtizedekhez képest jóval energiahatékonyabbak, ami az árazásra is kihat: a korszerűbb, energiahatékonyabb épületekben magasabb áron keltek el a lakóegységek, mint a rosszabb fajlagos hőveszteségűekben, vagyis a hőveszteségi mutató beépült az árba – jelentette ki Tóth Csaba, aki megjegyezte: emellett természetesen az elhelyezkedés, az ingatlan minőségi állapota, típusa, valamint az építéstechnológia és a fűtés módja is befolyásolja az ár alakulását.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább

Gazdaság

Ezt javasolják a biztosítók, hogy a megtakarítások megőrizzék az értéküket

A biztosítók 3 és 19,6 százalék közötti indexálást javasoltak idén a nyugdíjbiztosításokra és a megtakarításos életbiztosításokra.

A Grantis elemzéséből az is kiderül, hogy a tavalyi magas infláció ellenére sem történt drasztikus visszaesés a megtakarítások hosszú távú fenntartásában.

Változatos képet mutat az indexálási gyakorlat

A biztosítóknál jellemzően az előző naptári év KSH fogyasztói indexét, azaz az inflációt (tavaly 17,6 százalék) figyelembe véve határozzák meg az éves értékkövetés mértékét.

Az Alfánál idén 19,5 százalékos indexálást javasoltak a nyugdíjbiztosítások, illetve a megtakarításos életbiztosítások esetében. A biztosítónál minden évben 90 százalék feletti az index elfogadási arány, és hozzátették, hogy ez idén sem változott.

A CIG Pannóniánál 0, 5 és 10 százalékos értékkövetés is választható, tehát legalább 5 százalékos az indexálás mértéke.

A Generalinál 0, 3, 5 vagy 8 százalékos éves indexálást választhat az ügyfél induláskor, és ez alapján fog futni a szerződés, de van lehetőség eltérő (magasabb vagy alacsonyabb) indexálás választására is a futamidő során.

A Groupamánál az indexértesítő kiküldését megelőző 12 havi infláció átlagát ajánlják fel, de minimum 5 százalékos indexálás választható.

A K&H Biztosítónál 15 százalékos indexálást ajánlottak az ügyfeleknek. A biztosító arról számolt be, hogy az idei évben is a döntő többség elfogadta a javasolt indexálást.

Az NN az idei első félévben 14,5 százalék, második félévben pedig 17,6 százalék volt egységesen az indexálás mértéke a nyugdíj- és életbiztosítási termékeknél. Bár az automatikus díjnövelés mértéke nem választható, a legtöbb termék esetében van lehetőség visszautasítani azt. A díjemelést az ügyfelek több mint háromnegyede fogadta el.

A MetLife szintén a belépéskor állapítja meg az indexálást, náluk a unit-linked termékeknél 0, 3, 6 és 10 százalékos indexálás választható. A hagyományos termékeknél 12,6 százalékot javasoltak idén.

Az Unionnál 19,6 százalékos indexálást ajánlottak. A magasabb infláció és az ez alapján megajánlott magasabb értékkövetési index hatására az ügyfelek valamivel több, mint egytizede utasította el az indexálást.

Vannak olyan biztosítók, ahol kötelező az indexálás. Az Allianz 3 százalékos, a Signal Iduna 5 százalékos fix értékkövetést alkalmaz évente.

Az Uniqa Biztosítónál is automatikus a díjnövelés, a biztosítás díja a biztosítási évfordulókon fixen 5 százalékkal emelkedik.

Az indexálás, azaz az értékkövetés szerepe, hogy a megtakarítás az infláció növekedésével is meg tudja őrizni az értékét. Ezt akkor lehet elérni, ha a takarékoskodók minden évben az inflációs változásokhoz igazítják a rendszeres megtakarításuk díját – jelezték a Grantis szakértői.

Továbbra sem éri meg a visszavásárlás

A megtakarítások visszavásárlása mellett jellemzően azok döntenek, akik anyagilag nehéz helyzetbe kerülnek. A független alkusz felhívta rá a figyelmet, hogy az idő előtti feltörés súlyos adóvonzattal jár, és mivel a költségelvonás jelentős része jellemzően az első 5 évben történik, így akkor különösen nem éri meg a visszavásárlás, mert még nem is termelődött ki annyi megtakarítás, hogy érdemes lenne felvenni.

A Grantis értesülései szerint azonban a biztosítók nem észleltek megugrást ezzel kapcsolatban az elmúlt években. A biztosítók többféle szerződésmentő lehetőséget is kínálnak, a megszüntetés helyett például jó alternatíva lehet az átmeneti díjcsökkentés, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy kevesen élnek vele.

Van olyan biztosító, amelyik jelezte, hogy az ügyfelek többsége a szerződéskötéskor választott díjon nem szokott csökkenteni a tartam során, egy másik biztosító adatai szerint az ügyfelek alig 2 ezreléke él a díjcsökkentés lehetőségével.


További friss híreket talál az IoTmagazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Tovább
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Facebook

Hirdetés Hirdetés
Hirdetés Hirdetés

Ajánljuk

Friss